Esencja siatkówki w pół minuty! Kapitalna wymiana w meczu USA - Serbia (WIDEO)

Reprezentacja USA pokonała Serbię 2:3 w swoim pierwszym starciu na siatkarskich mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech. Kibiców mogła zachwycić jedna z akcji w trzecim secie, która potrwała ponad pół minuty.

To z pewnością było hitowe starcie pierwszej kolejki rozgrywek siatkarskich mistrzostw świata. Amerykanie i Serbowie zgotowali swoim kibicom kapitalne, pięciosetowe widowisko okraszone pięknymi akcjami. Jedna z nich została rozegrana w trzecim secie.

Przy stanie 15:18 nawiązała się wymiana, która trwała ponad pół minuty. Nie brakowało w niej mocnych ciosów, miękkich plasów i efektownych obron. Wszystko rozpoczęło się od trudnej zagrywki Micah Christensona, która utrudniła Serbom rozegranie składnej akcji. Długą wymianę zakończył nie tylko skuteczny, ale również bardzo efektowny blok Matthew Andersona i Taylora Averilla na Urosu Kovacevicu.

Mecz zakończył się zwycięstwem Amerykanów, lecz dopiero po zaciętym, pięciosetowym boju.

W następnych meczach USA zmierzy się z Australią (godz. 22.30 Polsat Sport Extra, premiera), a Serbia z Kamerunem (godz. 01.00 Polsat Sport Extra, premiera).