MŚ w gimnastyce artystycznej: Trzeci zloty medal Awieriny, Polki daleko

Rosjanka Dina Awierina zdobyła w Sofii trzeci złoty medal mistrzostw świata w gimnastyce artystycznej, triumfując w ćwiczeniu z maczugami. Natalia Kozioł (SGA Gdynia) była 26.

Rywalizację w ćwiczeniu ze wstążką wygrała koleżanka Awieriny z reprezentacji Aleksandra Sołdatowa. 21. lokata przypadła Natalii Kulig (MUKS Widzew Łódź).

Awierina poprzednio zwyciężyła w ćwiczeniu z obręczą i piłką. Jej siostra bliźniaczka Arina wywalczyła kolejny brązowy medal, tym razem z maczugami. Poprzednio była trzecia w ćwiczeniu z obręczą. Także dwa krążki ma Sołdatowa. Wcześniej była druga w konkurencji pilkitrz.

Polkom nie udało się awansować do finału wieloboju. Kozioł sklasyfikowana została na 35. miejscu - 47,525 pkt, zajmując w poszczególnych konkurencjach następujące lokaty: obręcz (50.), piłka (44.), maczugi (26) i wstążka (33). Kulig znalazła się w gronie 110 startujących na 42. miejscu - 46,325 (lokaty odpowiednio 47-71-72-21).

Udział w finale gwarantował wynik 49,750 pkt.

Najlepszy wynik kwalifikacji miała Dina Awierina 60,800 pkt przed Sołdatową - 60,275 i siostrą Arina - 60,000.