Bundesliga: 200. mecz Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Hit dla mistrza

Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 3:1 w szlagierowym meczu 3. kolejki Bundesligi. Dla Roberta Lewandowskiego był to 200. występ w barwach Bawarczyków. Sprawdźcie wyniki sobotnich spotkań Bundesligi.

Lewandowski z pewnością chciał uczcić jubileusz golem, jednak tego dnia nie wpisał się na listę strzelców. Wynik otworzyli goście, to później gole strzelali już tylko gospodarze. Kolejno Corentin Tolisso, Arjen Robben i James Rodriguez. Na dodatek, piłkarze z Leverkusen kończyli mecz w dziesiątkę. W 80. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul na Rafinhi obejrzał Karim Bellarabi, który pojawił się na boisku raptem siedem minut wcześniej.

"Lewy" zaliczył pełne 90 minut. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to od pierwszej do ostatniej minuty grał także Marcin Kamiński. Jego Fortuna Duesseldorf pokonała u siebie TSG 1899 Hoffenheim, zgarniając po raz pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Kolejny raz w kadrze Wolfsburga zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego...

W pierwszym spotkaniu tej kolejki w piątek Borussia Dortmund pokonała u siebie Eintracht Frankfurt 3:1. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek.

Wyniki sobotnich meczów 3. kolejki Bundesligi:

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 3:1 (2:1)

Bramki: Corentin Tolisso 10, Arjen Robben 19, James Rodriguez 89 – Wendell 5 (k)

Czerwona kartka: Karim Bellarabi (80, Bayer Leverkusen)

Fortuna Duesseldorf - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (0:0)

Bramki: Alfredo Morales 45, Dodi Lukebakio 88 (k) - Reiss Nelson 86

FSV Mainz - FC Augsburg 2:1 (0:0)

Bramki: Anthony Ujak 87, Alexandru Maxim 90+3 - Ji Dong-Won 82

RB Lipsk - Hannover 96 3:2 (2:1)

Bramki: Yussuf Poulsen 9, Timo Werner 40, 63 - Niclas Fullkrug 13, Miiko Albornoz 65

VfL Wolfsburg - Hertha Berlin 2:2 (0:0)

Bramki: Yunus Malli 88 (k), Admir Mehmedi 90+3 - Javauri Dilrosun 61, Ondrej Duda 90+1