Fortuna 1 Liga: Kolejny remis lidera! Piękny gol Nowaka

Raków Częstochowa zremisował drugie spotkanie z rzędu w Fortuna 1 Lidze. Tym razem na własnym obiekcie podzielił się punktami ze PGE FKS Stalą Mielec (1:1). Gospodarze prowadzili po golu Marcina Listkowskiego, ale goście wyrównali po pięknym uderzeniu Bartosza Nowaka.

Obie drużyny przed startem nowego sezonu miały jasny cel – awans do Ekstraklasy. Raków od początku przewodzi stawce, a na drugim biegunie jest Stal, która zaliczyła falstart i przed tym spotkaniem zajmowała 13. miejsce. Mecz w Częstochowie miał być momentem zwrotnym dla tego zespołu.

Rywalizacja nie rozpoczęła się jednak najlepiej dla Stali. Już w 9. minucie Raków wyszedł na prowadzenie za sprawą uderzenia Listkowskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że gdyby nie rykoszet piłka prawdopodobnie wylądowałaby w rękach Seweryna Kiełpina. Stal od tego momentu robiła co mogła, żeby odrobić straty.

Udało się to jeszcze w pierwszej połowie. Po 25 minutach gry goście mieli rzut wolny 20 metrów od bramki Michała Gliwy. Do tego stałego fragmentu gry podszedł Nowak, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza. Druga połowa jednak nie przyniosła już goli, choć obie drużyny zacięcie walczyły o 3 punkty.

Remis oznacza, że Raków utrzymał pozycję lidera i nadal ma dwa punkty przewagi nad drugim i trzecim miejscem. Stal jest trzynasta.

Raków Częstochowa – PGE FKS Stal Mielec 1:1 (1:1)
Bramki: Marcin Listkowski 9’ – Bartosz Nowak 25’

Raków: Michał Gliwa – Andrzej Niewulis, Igor Sapała, Petr Schwarz, Marcin Listkowski (Marcin Domański 73’), Patryk Kun, Karol Mondek (Piotr Malinowski 83’), Łukasz Góra, Arkadiusz Kasperkiewicz, Miłosz Szczepański, Szymon Lewicki (Sebastian Musolik 78’)

Stal: Seweryn Kiełpin – Martin Dobrotka, Marcel Gąsior, Mateusz Gancarczyk, Josip Soljić, Bartosz Nowak (Andrieja Prokić 84’), Krystian Getinger, Sergio Mendigutxia (Grzegorz Kuświk 59’), Łukasz Wroński (Maksymilian Banaszewski 64’), Jonatan de Amo Perez, Sebastian Bergier