Kontrowersyjne decyzje sędziego kosztowały nas seta z Finlandią (WIDEO)

Reprezentacja Polski przegrała seta z Finlandią w kontrowersyjnych okolicznościach. W grze na przewagi głównym aktorem widowiska został sędzia Yuri Ramirez Ortiz, który sprezentował dwa punkty naszym rywalom w najważniejszym momencie.

Ciężko dyskutować o tym, czy decyzje sędziego z Dominikany były właściwe, jednak wyraźnie nie zgodzili się z nimi reprezentanci Polski. Przy stanie 26:26 arbiter gwizdnął kontakt piłki z polskim blokiem mimo, że atak Elvissa Krastinsa powędrował daleko w aut.

Chwilę później po niepewnym przyjęciu Michała Kubiaka, wystawy górą spróbował Artur Szalpuk, a sędzia odgwizdał błąd podwójnego odbicia. Po kontrowersyjnych decyzjach to Finlandia mogła cieszyć się z wygranego seta na 1:1.

Tuż przed startem trzeciej partii swojej frustracji nie kryli Michał Kubiak i Mateusz Bieniek, którzy wdali się w dyskusje z arbitrem - te kosztowały nas żółtą kartkę. Po meczu sytuacje komentował Szalpuk:

"Sędzia zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Uważam, że w dzisiejszym meczu się nie popisał i gwizdał takie piłki, których w takich momentach się nie gwiżdże" - skomentował przyjmujący.

Końcówka drugiego seta w załączonym materiale wideo.