MŚ w siatkówce: Nieoczekiwany lider Polaków najlepszy z Finlandią!

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii ma na swoim koncie komplet zwycięstw, a Vital Heynen zgodnie z zapowiedziami skutecznie rotuje składem biało-czerwonych. Po słabszym występie Michała Kubiaka z Finlandią, w rolę lidera naszego zespołu wcielił się Artur Szalpuk! To on został wybrany przez czytelników Polsatsport.pl na zawodnika meczu.

Reprezentacja Polski zagrała dobre spotkanie i wygrała z Finlandią 3:1, mimo wyraźnego kryzysu w drugim secie. Z powodu kłopotów zdrowotnych gorszy dzień miał Michał Kubiak, a rolę lidera przejął dużo młodszy Artur Szalpuk. Zawodnik PGE Skry zdobył aż 19 punktów, pieczętował także zwycięstwa w poszczególnych setach kończąc ostatnie piłki.

Złudzeń nie mieli także czytelnicy Polsatsport.pl, których zadaniem było wytypować najlepszego siatkarza sobotniego meczu. Szalpuk otrzymał niemal 2/3 głosów i zdecydowanie zdystansował stawkę.

W studiu Jerzy Mielewski przypomniał historię Mateusza Miki, który nieoczekiwanie wyrósł na lidera zespołu Stephane'a Antigi na MŚ 2014. Czy Szalpuk będzie odkryciem cztery lata później?