Iran w trzech setach! Polscy siatkarze wciąż niepokonani w Warnie

W przedostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata polscy siatkarze wygrali z Iranem 3:0. To czwarte zwycięstwo podopiecznych Vitala Heynena na tym turnieju. We wtorek Polacy zakończą zmagania w I fazie turnieju meczem z Bułgarią.

Poniedziałkowy mecz był starciem dwóch niepokonanych wcześniej ekip. Polacy ograli Kubę (3:1), Portoryko (3:0) i Finlandię (3:1). Mimo słabszych momentów, zdołali wyjść ze starć ze słabszymi rywalami z kompletem punktów. Persowie w trzech starciach również zgarnęli komplet punktów. Zgodnie z planem ograli Portoryko (3:0) i Kubę (3:1), a w swym drugim meczu pokonali gospodarzy imprezy – Bułgarów 3:1.

Mecze Polski z Iranem wielokrotnie dostarczały kibicom ogromnych emocji. Na poprzednich mistrzostwach świata biało-czerwoni stoczyli z tym rywalem niezwykle zacięte starcie w łódzkiej Atlas Arenie. Wygrali 3:2 (16:14 w tie-breaku!).

Obie ekipy dobrze się znają, w minionych sezonach mierzyły się ze sobą wielokrotnie, były to mecze Ligi Światowej, Pucharu Świata, kwalifikacji i turnieju finałowego IO, ale też konfrontacje towarzyskie. Często towarzyszyły im ogromne emocje również pod siatką.

Spotkanie rozegrane w Warnie również przyniosło emocje, choć polscy siatkarze zdołali zamknąć je w trzech setach. Już na początku, przy zagrywkach Artura Szalpuka,  Polacy wypracowali sobie wyraźną przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:3). W środkowej części seta utrzymali dystans (16:11), a rywale często w tym secie mylili się w polu zagrywki. W końcówce Persowie nie rezygnowali, Amir Ghafour popisał się asem serwisowym, ale Polacy rozstrzygnęli tę część meczu na środku. Mateusz Bieniek wywalczył piłkę setową, a skuteczny blok ustalił wynik na 25:21.

W drugim secie, po pierwszej przerwie (8:7), Polacy zaczęli budować przewagę (14:10, 16:12). W końcówce siatkarze Iranu złapali kontakt (20:19), ale decydujące piłki padły łupem Polaków. Najpierw zablokowali Milada Ebadipoura, a w kolejnej akcji ten sam zawodnik zaatakował bez bloku w aut (25:20).

Najwięcej emocji przyniosła trzecia odsłona. Set toczył się przy przewadze ekipy Iranu (4:8), biało-czerwoni odrobili straty (14:14), ale rywale znów odskoczyli (19:22). Wówczas doszło do spięcia pod siatką pomiędzy Sa’id Marufem i Michałem Kubiakiem, a przy stanie 20:22 w polu serwisowym pojawił się Jakub Kochanowski. Środkowy najpierw posłał asa serwisowego, a następnie przy jego trudnych zagrywkach Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:22).

Najwięcej punktów: Michał Kubiak (12), Piotr Nowakowski (10), Bartosz Kurek (10), Artur Szalpuk (10) – Polska; Amir Ghafour (17), Milad Ebadipour (10), Mohammadjavad Manavinezhad (10) – Iran. Siatkarze Iranu minimalnie lepiej punktowali w ataku (42–43), ale popełnili też więcej błędów (22–15), szczególnie w polu zagrywki (14). Polacy dominowali w bloku (8–2), a statystyka punktowych zagrywek była wyrównana (3–3).

Polska – Iran 3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Damian Schulz, Jakub Kochanowski.
Iran: Saeid Marouf, Milad Ebadipour, Seyed Mohammad Musawi, Mohammadjavad Manavinezhad, Amir Ghafour, Ali Shafiei – Mahdi Marandi (libero) oraz Saber Kazemi, Mohammad Taher Vadi, Morteza Sharifi.

Mecz zakończony
Polska
3:0
Iran
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Iran 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) Kapitalna seria Jakuba Kochanowskiego w polu zagrywki doprowadziła Polaków do zwycięstwa!

Polska – Iran 2:0, 24:22 Dotknięta siatka przez graczy Iranu! Piłka meczowa dla Polski!

Polska – Iran 2:0, 23:22 Piotr Nowakowski ze środka po bloku rywali! Polacy uzyskali przewagę w decydującym momencie! Czas dla trenera Iranu.

Polska – Iran 2:0, 21:22 Jakub Kochanowski! As serwisowy w takim momencie! Igor Kolakovic poprosił o czas.

Polska – Iran 2:0, 19:22 Michał Kubiak zatrzymany na lewym skrzydle. Spięcie pod siatką pomiędzy Sa’id Marufem i Michałem Kubiakiem. Żółta kartka dla reprezentanta Iranu. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Iran 2:0, 19:21 Persowie utrzymują przewagę.

Polska – Iran 2:0, 17:19 Seyed efektownie ze środka.

Polska – Iran 2:0, 16:18 Artur Szalpuk zablokowany.

Polska – Iran 2:0, 16:16 Milad Ebadipour zaserwował w aut.

Polska – Iran 2:0, 15:16 Punkt tracą Polacy na drugiej przerwie.

Polska – Iran 2:0, 15:15 Damian Schulz skutecznie po skosie.

Polska – Iran 2:0, 14:14 Michał Kubiak zaatakował blok-aut! Polacy odrobili straty.

Polska – Iran 2:0, 12:13 Michał Kubiak oszukał blok rywali. Polacy złapali kontakt z rywalami.

Polska – Iran 2:0, 11:13 Zepsuta zagrywka po stronie Iranu.

Polska – Iran 2:0, 10:13

Polska – Iran 2:0, 8:11 Mohammadjavad Manavi skutecznie z lewego skrzydła.

Polska – Iran 2:0, 7:9 Skuteczny atak Piotra Nowakowskiego.

Polska – Iran 2:0, 6:8 Dwie piłki po przerwie padły łupem Polaków.

Wirtuozi pod siatką. Najlepsi rozgrywający w historii reprezentacji Polski

Nawet drużyna złożona z największych gwiazd nie osiągnie sukcesu, jeśli nie ma w składzie porządnego wystawiającego. Cytując Wojciecha Drzyzgę "świetny zespół bez dobrego rozgrywającego, jest jak Ferrari z pustym bakiem". Jak w każdej dziedzinie życia, również w sztuce rozegrania znajdziemy artystów i rzemieślników.

Polska – Iran 2:0, 4:8 Cztery oczka tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Iran 2:0, 4:7 Skuteczny atak Bartosza Kurka

Polska – Iran 2:0, 3:6 Artur Szalpuk zaatakował po bloku.

Polska – Iran 2:0, 2:5 Amir Ghafour - as serwisowy. O czas poprosił Vital Heynen.

Polska – Iran 2:0, 2:4 Trafił ze środka Seyed.

Polska – Iran 2:0, 1:3 Skuteczny atak Amira Ghafoura.

Polska – Iran 2:0, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

Polska – Iran 2:0 (25:21, 25:20) Milad Ebadipour zaatakował bez bloku w aut. Koniec drugiej partii!

Polska – Iran 1:0, 24:20 Milad Ebadipour zablokowany! Piłka setowa!

Polska – Iran 1:0, 23:20 Bardzo ważny atak Michała Kubiaka!

Polska – Iran 1:0, 22:19 Polacy odbudowali przewagę. Igor Kolakovic wziął czas.

Polska – Iran 1:0, 20:19 Pomyłka po polskiej stronie i rywale złapali kontakt punktowy.

Polska – Iran 1:0, 20:17 W takim momencie siatkarze Iranu dotknęli siatki!

Polska – Iran 1:0, 19:17 Amir Ghafour skutecznie zaatakował po prostej.

Polska – Iran 1:0, 19:15 Amir Ghafour zatrzymany blokiem.

Polska – Iran 1:0, 17:14 Vital Heynen poprosił o czas po asie serwisowym Milada Ebadipoura.

Polska – Iran 1:0, 17:13 Skuteczny atak Amira Ghafoura

Polska – Iran 1:0, 16:12 Michał Kubiak skutecznym atakiem po skosie zaprosił obie ekipy na drugą przerwę techniczną.

Polska – Iran 1:0, 14:11 Milad Ebadipour przedarł się przez polski blok.

Polska – Iran 1:0, 14:10 Pojedynczy blok Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Iran 1:0, 12:10 Mohammadjavad Manavi popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Iran 1:0, 12:9 Michał Kubiak zaatakował z drugiej linii. Trener Irańczyków poprosił o czas.

Polska – Iran 1:0, 10:9 Amir Ghafour obił polski blok.

Polska – Iran 1:0, 9:7 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Iran 1:0, 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Iran 1:0, 7:5

Kolejna afera związana z regulaminem MŚ w siatkówce

Mistrzostwa świata w siatkówce w pełni, a tymczasem dowiadujemy się o kolejnej nieścisłości w regulaminie turnieju. Poinformował o niej Jerzy Mielewski w studiu Polsatu Sport. Na reakcję FIVB nie trzeba było długo czekać. Mistrzostwom świata w siatkówce, które rozpoczęły się przed kilkoma dniami w Bułgarii i we Włoszech, od początku towarzyszy nieciekawa atmosfera.

Polska – Iran 1:0, 6:5 Serwis Polaków w siatkę.

Polska – Iran 1:0, 4:3 Artur Szalpuk skończył kontrę Polaków.

Polska – Iran 1:0, 2:2 Punkt za punkt w pierwszych akcjach.

Polska – Iran 1:0, 1:0 Rozpoczynamy drugiego seta.

Polska – Iran 1:0 (25:21) Amir Ghafour zablokowany przez Polaków! Pierwszy set dla mistrzów świata.

Polska – Iran 0:0, 24:21 Mateusz Bieniek ze środka! Piłka setowa dla reprezentacji Polski! Czas dla trenera Igora Kolakovicia.

Polska – Iran 0:0, 23:20 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – Iran 0:0, 22:19

Polska - Iran: Wybierz najlepszego zawodnika

Reprezentacja Polski rozgrywa kluczowe spotkanie z Iranem w kontekście pierwsezgo miejsca w grupie D na MŚ 2018 we Włoszech i Bułgarii. Po świetnych występach Michała Kubiaka i Artura Szalpuka, kto tym razem jest najlepszy wśród biało-czerwonych? Zapraszamy do głosowania!

Polska – Iran 0:0, 21:18 Amir Ghafour - as serwisowy.

Polska – Iran 0:0, 21:17 Punkt za punkt przy przewadze Polaków.

Polska – Iran 0:0, 20:16 Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Iran 0:0, 20:15 Skuteczna kontra Persów, ale Polacy utrzymują dystans.

Polska – Iran 0:0, 18:12 Mylą się Irańczycy w polu zagrywki.

Polska – Iran 0:0, 17:11 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Iran 0:0, 16:11 Artur Szalpuk ustalił wynik na drugiej przerwie. Pięć oczek zaliczki reprezentacji Polski.

Polska – Iran 0:0, 14:10 Zepsuta zagrywka Polaków i dziesiąty punkt dla rywali.

Polska – Iran 0:0, 14:9 Bartosz Kurek zaatakował z prawego skrzydła.

Polska – Iran 0:0, 13:9 Serwis Polaków w siatkę.

Polska – Iran 0:0, 12:6 Skuteczny blok Polaków. Trener reprezentacji Iranu poprosił o czas.

MŚ w siatkówce: Polsko-irańskie starcia pod siatką

W poniedziałek 17 września polscy siatkarze rozegrają swój czwarty i prawdopodobnie najtrudniejszy mecz w pierwszej fazie mistrzostw świata 2018. Rywalem podopiecznych trenera Vitala Heynena będzie reprezentacja Iranu. Starcia obu ekip kojarzą się z wielkimi emocjami, zaciętą walką i... spięciami pod siatką.

Polska – Iran 0:0, 9:5 Przestrzelona zagrywka Persów.

Polska – Iran 0:0, 8:4 Milad Ebadipour przerwał serię Polaków.

Polska – Iran 0:0, 8:3 Przy zagrywkach Artura Szalpuka Polacy wypracowali wyraźną przewagę na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Iran 0:0, 5:3 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Iran 0:0, 4:3 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

Polska – Iran 0:0,  1:1 Rozpoczynamy czwarty mecz polskich siatkarzy na MŚ 2018!

Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak – Paweł Zatorski (libero).
Iran: Sa’id Maruf, Milad Ebadipour, Amir Ghafour, Mohammadjavad Manavinezhad, Seyed Mohammad, Ali Shafiei –Mahdi Marandi (libero).

Sędziowie: Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna) – Vladimir Simonovic (Serbia).

Czas na hymny obu państw.

Antyreklama siatkówki! Derby Karaibów dla Kubańczyków

W pierwszym poniedziałkowym meczu mistrzostw świata Kuba pokonała Portoryko 3:1. Spotkanie stało na kiepskim poziomie, było wręcz antyreklamą siatkówki, a obie ekipy potwierdziły, że finały mistrzostw świata to dla nich za wysokie progi. Kuba przystępowała do tego starcia z zerowym dorobkiem punktowym, przegrała kolejno z: Polską (1:3), Finlandią (1:3), Iranem (1:3) i Bułgarią (0:3).

Polska - Iran: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

W poniedziałek na polskich siatkarzy czeka najtrudniejszy z dotychczasowych sprawdzianów na mistrzostwach świata 2018 w Bułgarii i Włoszech! Stawką tego meczu będzie najprawdopodobniej wywalczenie pierwszego miejsca w grupie i ewentualnie możliwość pozostania w Warnie na drugą fazę. Transmisja meczu Polska - Iran w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu mistrzostw świata siatkarzy 2018 Polska – Iran. Początek spotkania o godzinie 19.30.