Zakończyła się rywalizacja w serii ITU World Triathlon Series. Po raz trzeci z rzędu mistrzem świata został Mario Mola

W australijskim Gold Coast odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody elitarnej serii ITU WTS. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie; 40 km rower; 10 km bieg).Przed zawodami w Australii Hiszpański zawodnik Mario Mola miał 824 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Jacobem Birtwhistle.

Ostatni start sezonu wygrał francuski triathlonista Vincent Luis, który dzięki temu zakończył sezon na drugiej pozycji w "generalce" wyprzedzając Australijczyka. Mola był drugi. Hiszpan zdobył tytuł po raz trzeci z rzędu. Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji pań. Druga w klasyfikacji generalnej Brytyjka Vicky Holland wyprzedziła w Gold Coast dotychczasową liderkę , Amerykankę Katie Zaferes. Na mecie Holland była druga. Wygrała Australijka Ashleigh Gentle. Mieliśmy także polski akcent. W rywalizacji paratriathlonistów dziewiąte miejsce zajęli Łukasz Wietecki startujący w parze z Tomaszem Domagałą.

Oto krótkie podsumowanie eksperta Polsatu Sport Jakuba Bieleckiego.