WTA w Seulu: Zwycięstwo Radwańskiej w I rundzie

Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands 6:4, 7:5 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Seulu (pula nagród 250 tys. dol.). Polka triumfowała w tych zawodach pięć lat temu.

Zajmująca 60. miejsce na świecie Radwańska rywalizowała po raz trzeci z Mattek-Sands (WTA 375). W 2012 roku krakowianka wygrała w Australian Open w Melbourne, a dwa lata później w Sydney zwyciężyła tenisistka ze Stanów Zjednoczonych.

We wtorek przy stanie 3:3 w pierwszym secie Mattek-Sands przełamała Radwańską (słabo serwowała), ale od tego momentu wszystkie gemy wygrała polska zawodniczka. W drugim secie Polka objęła prowadzenie 1:0, by szybko przegrywać 1:3. Zdołała jednak odrobić straty, a następnie wygrywać 4:3. W kolejnym gemie Polka nie wykorzystała breakpointa. Potem kolejne przełamanie Amerykanki i 4:5. Końcówka należała do Radwańskiej.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Rumunka Irina-Camelia Begu (7.), która pokonała Niemkę Monę Barthel 7:5, 6:4.

Begu jest 55. na liście WTA, a do tej pory dwa razy przegrała z Radwańską - w Australian Open 2013 i Miami 2015.