Młody Bayern, podobnie jak starsi koledzy dominuje w Niemczech. Na arenie międzynarodowej musiał uznać jednak wyższość Benfiki, która na stadionie w Seixal rozbiła zespół z Bawarii 3:0. Po stronie zespołu niemieckiego zabrakło potencjalnego przyszłego reprezentanta Polski Marcela Zylli (rocznik 2000).
 
Benfica wyprowadziła dwa szybkie ciosy już na początku, prowadząc 2:0 po golach Joao Filipe i Goncalo Ramosa. Wynik może do końca nie odzwierciedlać przebiegu meczu, bowiem Niemcy podjęli rękawice, jednak byli tego dnia wyjątkowo nieskuteczni. Po błędzie bramkarza rywali wynik w 83. minucie ustalił Filipe z dystansu.
 
Czy wynik meczu juniorów może być proroctwem przed starciem pierwszych zespołów? To oczywiście Bayern z Robertem Lewandowskim jest faworytem do triumfu w spotkaniu w Lizbonie, jak i w całej grupie E.
 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.