Liga Europy: Dinamo Zagrzeb rozgromiło Fenerbahce Stambuł. Kwadrans Kądziora

Dinamo Zagrzeb bez trudu pokonało 4:1 Fenerbahce Stambuł w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Drużyna Nenada Bjelicy odnotowała jedno z najwyższych zwycięstw w tej kolejce spotkań. W 76. minucie na boisku pojawił się Damian Kądzior.

Piłkarze Dinama od początku spotkania przeważali na boisku. Udokumentowali to już w 16. minucie, a konkretnie zrobił to Ivan Sunjic wykorzystując zamieszanie pod bramką Haruna Tekina. Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać.

Wydawać się mogło, że piłkarze z Zagrzebia nie pozwolą rywalom na zryw, lecz ci już na początku drugiej połowy zdobyli bramkę kontaktową podwyższając temperaturę spotkania. To rozzłościło gospodarzy, czego skutkiem były dwie bramki Izeta Hajrovica i Daniego Olmo w ciągu trzech minut. Trafienia te ustaliły wynik spotkania.

Na ławce rezerwowych Dinama znalazł się Damian Kądzior. W 76. minucie dobrze znany polskim kibicom trener Bjelica desygnował Polaka do gry.

W następnym meczu ekipa z Zagrzebia zmierzy się z Anderlechtem, a Fenerbahce ze Spartakiem Trnava.

Dinamo Zagrzeb - Fenerbahce Stambuł 4:1 (2:0)
Bramki: Ivan Sunjic 16', Izet Hajrovic 27', 57', Dani Olmo 60' - Roman Neustadter 47'

Dinamo: Dominik Livakovic - Kevin Theophile-Catherine, Emir Dilaver, Amir Rrahmani - Petar Stojanovic, Ivan Sunjic, Amer Gojak, Izet Hajrovic (81' Tongo Doumbia) - Mislav Orsic (76' Damian Kądzior), Mario Gavranovic (85' Mario Budimir), Dani Olmo

Fenerbahce: Harun Tekin - Sener Ozbayrakli, Roman Neustadter, Diego Reyes,
Ismail Koybasi - Mehmet Topal, Elif Elmas - Alper Potuk (80' Islam Slimani), Yassine Benzia (65' Jailson Marques Siqueira), Aatif Chahechouhe (64' Baris Alici) - Michael Frey

Żółte kartki: Izet Hajrovic, Amer Gojak, Ivan Sunjic - Ismail Koybasi, Elif Elmas

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.