Liga Europy: Niewykorzystana szansa Łudogorca. Krótki występ Góralskiego

Bayer 04 Leverkusen okazał się lepszy 3:2 (1:2) od Łudogorca Razgrad w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Eutopy. Drużyna z Bułgarii po pierwszej połowie prowadziła 2:1, lecz nie zdołała utrzymać prowadzenia. W 76. minucie na boisku pojawił się Jacek Góralski.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały tego, co wydarzy się później. Już w 8. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego wynik otworzył Claudiu Keseru. Kiedy Marcelinho podwyższył na 2:0 wydawało się, że nic nie wydrze Bułgarom zwycięstwa, jednak nic bardziej mylnego.

W końcówce pierwszej połowy Kai Havertz dał Niemcom nadzieję na walkę w drugiej części spotkania. W jego ślady poszedł Isaac Kiese Thelin trafiając na remis, ale tego również piłkarzom z Niemiec było za mało, więc dołożyli jeszcze jedno trafienie dające zwycięstwo.

W 76. minucie meczu na boisku pojawił się Jacek Góralski i zastąpił Swetosława Djakowa. Kolejnym rywalem drużyny Polaka będzie FC Zurych.

Łudogorec Razgrad - Bayer 04 Leverkusen 2:3 (2:1)
Bramki: Claudiu Keseru 8', Marcelinho 31' - Kai Havertz 38', 69', Isaac Kiese Thelin 63'

Łudogorec: Renan - Cicinho, Cosmin Moti, Anton Nedyalkov, Natanael - Swetosław Djakow (76' Jacek Góralski), Gustavo Campanharo, Marcelinho (82' Junior Brandao) - Jody Lukoki, Claudiu Keseru, Wanderson

Bayer: Lukas Hradecky - Mitchell Weiser, Jonathan Tah, Aleksandar Dragovic, Wendell - Julian Brandt, Lars Bender (73' Leon Bailey) , Dominik Kohr, Paulinho (46' Kevin Volland) - Kai Havertz, Isaac Kiese Thelin (90+1' Lucas Alario)

Żółte kartki: Marcelinho, Gustavo Campanharo, Cosmin Moti - Lars Bender, Dominik Kohr, Isaac Kiese Thelin, Kevin Volland

Sędzia: Paolo Mazzoleni (Włochy)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.