Liga Europy: Popis strzelecki Arsenalu nie bez skazy

Jako jeden z faworytów do końcowego triumfu w Lidze Europy, Arsenal nie mógł sobie pozwolić na wpadkę z jednym z najsłabszych zespołów w stawce. Worskła Połtawa przyjechała do Londynu licząc na najmniejszy wymiar kary, ale spotkanie nie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Waleczny zespół z Ukrainy pokonał Bernda Leno dwa razy i wyszedł ze spotkania z twarzą (2:4).

Arsenal na początku meczu z Worskłą wcale nie wyglądał na zespół, który ma zdemolować kopciuszka. Unai Emery potraktował spotkanie Ligi Europy poważnie, posyłając do boju między innymi Pierre-Emericka Aubameyanga. To właśnie napastnik z Gabonu otworzył wynik spotkania dopiero w 32. minucie po wzorowym kontrataku The Gunners.

Dużo płynniej wyglądała gra faworytów po przerwie. Świetnie dysponowany był tego dnia Henrikh Mkhitaryan, który wypracował pierwszą bramkę i asystował przy dwóch kolejnych. W 48. minucie głową trafił Danny Welbeck, kilka minut swój dorobek podwoił Aubameyang.

Na kwadrans przed końcem ostatnią bramkę dla Kanonierów zdobył Mesut Ozil, który opanował trudną piłkę. Wydawało się, że gospodarze spokojnie dograją spotkanie do końca, jednak wtedy do głosu doszli przyjezdni z Ukrainy. W 77. minucie wynik atomowym strzałem ustalił Volodymyr Chesnakov, a w ostatniej akcji meczu wynik ustalił Vyacheslav Sharpar. Szans przy obu uderzeniach nie miał debiutujący w barwach zespołu z Londynu Bernd Leno.

Arsenal - Worskła 4:2 (1:0)
Bramki: Aubameyang 32', 56', Welbeck 48', Ozil 74' - Chesnakov 77', Sharpar 90+4'

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Holding, Sokratis, Monreal - Torreira (Guendouzi 57'), Mkhitaryan, Elneny - Iwobi (Smith-Rowe 70'), Aubameyang (Ozil 57'), Welbeck

Worskła: Shust - Perduta, Dallku, Chesnakov, Artur - Kobakhidze (Sergiychuk 77'), Kravchenko (Sklyar 70'), Sharpar, Rebenok - Kulach (Careca 75'), Kolomoets

Żółta kartka: Sharpar

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.