MŚ w judo: Yoshida zdobyła czwarty złoty medal dla Japonii

Sporty walki

Japonka Tsukasa Yoshida została w sobotę mistrzynią świata w judo w kat. 57 kg. Ubiegłoroczna srebrna medalistka zdobyła swój pierwszy tytuł w karierze, a czwarty dla reprezentacji kraju w turnieju w Baku. W finale pokonała przez ippon Brytyjkę Nekodę Smythe-Davis.

ie powiodło się koledze 22-letniej Yoshidy z reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni. Broniący tytułu Soichi Hashimoto w finale kat. 73 kg przegrał w 24-letnim An Changrimem z Korei Płd, który po dwóch brązowych medalach zdobytych w poprzednich czempionatach po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium.

Anna Borowska i Julia Kowalczyk (kat. 57 kg) oraz Michał Bartusik i Wiktor Mrówczyński (73 kg) nie zdołali w sobotę zakwalifikować się do walk o miejsca na podium.

Na razie Polacy pozostają bez medalu w stolicy Azerbejdżanu.

W niedzielę, czwartym dniu MŚ, wystąpi troje biało-czerwonych: brązowa medalistka sprzed roku Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach (63 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (81 kg).