Polscy siatkarze w czołowej szóstce mistrzostw świata!

Polscy siatkarze rozgromili w Warnie reprezentację Serbii 3:0 i awansowali do czołowej szóstki mistrzostw świata 2018! Kolejna faza turnieju zostanie rozegrana w dniach 26–28 września w Turynie.

Przed ostatnim meczem grupy H Polacy wciąż mieli wszystko w swoich rękach, musieli jednak wygrać z pewnymi awansu Serbami.  Już od pierwszych piłek tego meczu w grze biało-czerwonych widać było ogromną determinację. Polacy szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę (8:3) i w dalszej części seta nie pozwolili rywalom odrobić strat (16:11, 21:14), niemiłosiernie punktując rywali zagrywkami. Piotr Nowakowski atakiem ze środka wywalczył piłkę setową (24:16), a Artur Szalpuk zakończył pierwszą partię (25:17).

W drugim secie podobnie: Polacy zaczęli budować przewagę już na pierwszej przerwie (8:5), a w kolejnych akcjach rywale nie byli w stanie złapać punktowego kontaktu (12:9, 16:11). Nadal mocną bronią był serwis, kolejne asy słali Piotr Nowakowski (18:11) i Bartosz Kurek (20:12). Szalpuk wywalczył piłkę setową, a pomyłka Serbów w polu zagrywki zakończyła tę partię (25:16).

Set numer trzy, mimo roszad w składzie Serbów, nie zmienił obrazu gry.  Wyrównaną grę oglądaliśmy jedynie w pierwszych akcjach (4:3), później seriami zaczęli punktować Polacy (10:3). W końcówce seta różnica wynosiła już dziesięć oczek (18:8) i stało się jasne, że biało-czerwoni pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym meczu. Piotr Nowakowski wywalczył piłkę meczową (24:12) i zakończył ten jednostronny spektakl skutecznym atakiem (25:14).

Najwięcej punktów zdobyli: Bartosz Kurek (20), Artur Szalpuk (15), Michał Kubiak (11) – Polska; Marko Ivovic (6), Drazen Luburic (6) – Serbia. Polacy dominowali w każdym elemencie: atak (40–29), blok (12–4), zagrywka (10–1!).

Polacy przez pierwszą rundę turnieju przeszli jak burza. Wygrali pięć meczów, zdobyli komplet punktów i zabrali ten dorobek do drugiej fazy. Nie musieli też, w przeciwieństwie do rywali, odbywać dalekich podróży, bo mecze drugiej fazy rozgrywali w tym samym miejscu – Pałacu Kultury i Sportu w Warnie. Sytuacja do walki o czołową szóstkę turnieju wydawała się niemal idealna. Niestety, mocno skomplikowały ją poniesione w kiepskim stylu porażki z Argentyną (2:3) i z Francją 1:3. Sytuację pogorszyła jeszcze choroba Michała Kubiaka, który nie zagrał w spotkaniu przeciwko Argentynie, a w grze z Francuzami pojawiał się sporadycznie na parkiecie. W meczu z Serbami nastąpiło przełamanie, choć trzeba zaznaczyć, że rywale nie postawili biało-czerwonym poprzeczki zbyt wysoko.

Wygrana z Serbią sprawiła, że Polacy awansowali z pierwszego, a podopieczni trenera Grbicia z drugiego miejsca z grupy H. Poznaliśmy wszystkich uczestników trzeciej rundy. Obok Polski i Serbii, są to: USA, Brazylia, Włochy oraz Rosja. Ta faza turnieju zostanie rozegrana w dniach 26–28 września w Turynie.

Polska – Serbia 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz.
Serbia: Nemanja Petric, Marko Ivovic, Nikola Jovovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Neven Majstorovic (libero) oraz Milan Katic, Drazen Luburic, Uros Kovacevic, Petar Krsmanovic, Nikola Rosic (libero), Aleksandar Okolic, Ivan Kostic.

Mecz zakończony
Polska
3:0
Serbia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Serbia 3:0 (25:17, 25:16, 25:14) Piotr Nowakowski zakończył to spotkanie! Polska w w czołowej szóstce mistrzostw świata!

Polska – Serbia 2:0, 24:12 Skuteczny blok Piotra Nowakowskiego i piłka meczowa!

Polska – Serbia 2:0, 22:11 Drazen Luburic zaatakował w aut.

Polska – Serbia 2:0, 21:10 Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Serbia 2:0, 20:10 Artur Szalpuk obił blok rywali.

Polska – Serbia 2:0, 19:9 Bartosz Kurek znów skutecznie.

Polska – Serbia 2:0, 18:8 Bartosz Kurek obił blok rywali. Dziesięć oczek różnicy...

Polska – Serbia 2:0, 16:8 Artur Szalpuk i osiem oczek zaliczki Polaków na drugiej przerwie!

Polska – Serbia 2:0, 15:8 Bartosz Kurek zaatakował po bloku.

Polska – Serbia 2:0, 14:7 Atak Serbów bez bloku.

Polska – Serbia 2:0, 12:7 Zablokowany Bartosz Kurek.

Polska – Serbia 2:0, 12:5 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 2:0, 10:3 Czas dla trenera Serbów.

MŚ w siatkówce: Czy Polska awansuje? Nie ma innej opcji!

Polscy kibice, którzy przyjechali do Warny na wieczorny mecz biało-czerwonych z Serbami w drugiej rundzie mistrzostw świata siatkarzy, zgodnie wierzą, że podopieczni Vitala Heynena wywalczą awans do "szóstki". By tak się stało muszą pokonać zespół z Bałkanów. "Czy awansujemy? Nie ma innej opcji" - zaznaczył w rozmowie z PAP Paweł z Jaworzna.

Polska – Serbia 2:0, 8:3 Skuteczny blok Polaków! Pięć oczek różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Serbia 2:0, 7:3 Artur Szalpuk - as serwisowy.

Polska – Serbia 2:0, 6:3 Dotknięcie siatki po stronie Serbów.

Polska – Serbia 2:0, 4:3 Przewaga Polaków na początku tej odsłony.

Polska – Serbia 2:0, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy.

Polska – Serbia 2:0 (25:17, 25:16) Serwis Serbów w siatkę zakończył drugiego seta.

Polska – Serbia 1:0, 24:15 Artur Szalpuk wywalczył piłkę setową dla Polski!

Polska – Serbia 1:0, 21:13 Uros Kovacevic zaserwował w aut.

Polska – Serbia 1:0, 20:12 Bartosz Kurek - as serwisowy!

Polska – Serbia 1:0, 19:12 Drazen Luburic przestrzelił zagrywkę. Nikola Grbić poprosił o czas.

Polska – Serbia 1:0, 18:11 Piotr Nowakowski - as serwisowy.

Polska – Serbia 1:0, 17:11 Bartosz Kurek przedarł się przez blok rywali.

Polska – Serbia 1:0, 16:11 Bartosz Kurek minimalnie pomylił się w ataku.

Polska – Serbia 1:0, 16:10 Sześć oczek przewagi biało-czerwonych na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 1:0, 14:9 Drazen Luburic przestrzelił atak.

Polska – Serbia 1:0, 12:9 Michał Kubiak skutecznie z lewej strony.

Polska – Serbia 1:0, 11:8 Bartosz Kurek zablokowany.

Polska – Serbia 1:0, 10:6 Marko Ivovic popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Serbia 1:0, 10:5 Trener Serbów poprosił o czas.

Polska – Serbia 1:0, 9:5 Artur Szalpuk - as serwisowy!

Polska – Serbia 1:0, 8:5 Artur Szalpuk ustalił wynik na pierwszej przerwie. Trzy oczka zaliczki Polaków.

Polska – Serbia 1:0, 6:4 Aleksandar Atanasijevic zablokowany.

Polska – Serbia 1:0, 5:4 Świetny atak Bartosza Kurka.

Polska – Serbia 1:0, 4:4 Aleksandar Atanasijevic - as serwisowy.

Polska – Serbia 1:0, 3:1 Srecko Lisinac przestrzelił zagrywkę.

Polska – Serbia 1:0, 1:0 Rozpoczynamy drugą partię!

Polska – Serbia 1:0 (25:17) Artur Szalpuk zakończył pierwszą partię.

Polska – Serbia 0:0, 24:16 Piotr Nowakowski atakiem ze środka wywalczył piłkę setową.

Polska – Serbia 0:0, 23:15 Michał Kubiak - po taśmie, as serwisowy!

Polska – Serbia 0:0, 22:15 Michał Kubiak poradził sobie z blokiem rywali.

Polska – Serbia 0:0, 21:15 Srecko Lisinac zakończył długą wymianę.

Polska – Serbia 0:0, 21:14 Michał Kubiak zaatakował po prostej.

Polska – Serbia 0:0, 20:13 Aleksandar Atanasijevic zaatakował w aut.

Polska – Serbia 0:0, 17:13 Michał Kubiak zatrzymany blokiem.

Polska – Serbia 0:0, 17:11 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Serbia 0:0, 16:11 Pięć oczek zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 0:0, 14:10 Nikola Grbic wykorzystał pierwszy czas.

Polska – Serbia 0:0, 13:10 Bartosz Kurek skutecznie zaatakował po skosie.

Polska – Serbia 0:0, 12:9 Znakomite rozegranie i Bartosz Kurek bez trudu zaatakował na czystej siatce.

Polska – Serbia 0:0, 11:9 Srecko Lisinac popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Serbia 0:0, 11:8 Skutecznie z prawego skrzydła Michał Kubiak.

Polska – Serbia 0:0, 10:7 Piotr Nowakowski zdobył dziesiąty punkt dla Polski.

Polska – Serbia 0:0, 9:7 Marko Ivovic popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Serbia 0:0, 8:6 Aleksandar Atanasijevic obił polski blok... Seria piłek dla Serbów.

Polska – Serbia 0:0, 8:4 Marko Ivovic zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

Polska – Serbia 0:0, 8:3 Artur Szalpuk - as serwisowy! Pięć oczek zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Serbia 0:0, 7:3 Fabian Drzyzga zaskoczył rywali kiwką z drugiej piłki.

Polska – Serbia 0:0, 6:3 Bartosz Kurek trafił zagrywką... trenera Serbów.

Polska – Serbia 0:0, 6:2 Bartosz Kurek znów zaskoczył rywali zagrywką.

Polska – Serbia 0:0, 5:2 Artur Szalpuk znów skutecznie.

Polska – Serbia 0:0, 4:2 Bartosz Kurek - as serwisowy (101 km/h).

Polska – Serbia 0:0, 3:2 Artur Szalpuk obił blok Serbów.

Polska – Serbia 0:0, 2:2 Punkt za punkt na początku meczu.

Polska – Serbia 0:0, 1:0 Rozpoczynamy ostatni mecz grupy H mistrzostw świata siatkarzy 2018! Pierwszy punkt po skutecznym ataku Bartosza Kurka.

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero).
Serbia: Nemanja Petric, Marko Ivovic, Nikola Jovovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Neven Majstorovic (libero).

Sędziowie: Andrei Zenovich (Rosja) – Yuri R. Ramirez Ortiz (Dominikana).

Czas na hymny obu państw.

Skład Polaków: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero).

Polska - Serbia: Zatorski powiedział, że mamy problem

Wojciech Drzyzga przyznał w "Prawdzie Siatki", że odbył krótką rozmowę z synem Fabianem. Przytoczył też słowa Pawła Zatorskiego, według którego reprezentacja Polski ma problem... Reprezentacja Polski w niedzielę rozegra kluczowy mecz II fazy siatkarskich mistrzostw świata. Rywalem będzie Serbia, która zapewniła już sobie awans, ale nie wie jeszcze, czy z pierwszego, czy z drugiego miejsca.

Polska - Serbia: Historia meczów. Kto wygrywał częściej?

Reprezentacja Polski już za kilka godzin zmierzy się z Serbią w kluczowym meczu w kontekście awansu do kolejnej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Jak wyglądały poprzednie spotkania? Czy mamy się czego obawiać? Z tą reprezentacją, choć pod różnymi nazwami, Polacy mierzyli się często w XXI wieku. Skupmy się więc tylko na starciach konkretnie z Serbią.

Michał Kubiak zagra w meczu przeciwko Serbii – poinformował trener Vital Heynen w rozmowie z Marcinem Lepą.

Terminarz i plan transmisji grupy H MŚ siatkarzy 2018:

2018-09-21: Serbia – Francja 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16)
2018-09-21: Polska – Argentyna 2:3 (25:16, 19:25, 23:25, 25:23, 14:16)

2018-09-22: Serbia – Argentyna 3:0 (25:18, 25:22, 25:22)
2018-09-22: Polska – Francja 1:3 (15:25, 18:25, 25:23, 18:25)

2018-09-23: Francja – Argentyna 3:1 (25:16, 25:20, 26:28,  25:19)
2018-09-23: Polska – Serbia (grupa H, niedziela, godzina 19.40; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Francuzi zrobili swoje i czekają na mecz Polska - Serbia!

W pierwszym niedzielnym spotkaniu "polskiej" grupy H Francja wygrała w Warnie z Argentyną 3:1. Trójkolorowi wyprzedzili biało-czerwonych w tabeli i zachowali szanse na awans do czołowej szóstki turnieju. Rywalizację w tej grupie zakończy mecz Polska - Serbia. Podopieczni trenera Laurenta Tillie, by przedłużyć swe szanse na awans, musieli pokonać ekipę Albicelestes.

Tabela grupy H przed ostatnim meczem:

Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Polska - Serbia to mecz, który zadecyduje, czy biało-czerwoni znajdą się w najlepszej szóstce mistrzostw świata w siatkówce. Podopieczni Vitala Heynena mają wszystko w swoich rękach, wygrana zapewni im awans. Transmisja meczu Polska - Serbia od 19:20 w Polsacie Sport i Super Polsacie!

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Serbia, który zakończy rywalizację w grupie H na mistrzostwach świata siatkarzy. Początek spotkania o godzinie 19.40.