Polacy świetnie zaczęli turniej, wygrali wszystkie mecze w I fazie. Później było już znacznie gorzej. Najpierw przytrafiła się porażka 2:3 po dramatycznym spotkaniu z Argentyną. Następnie ulegliśmy Francji 1:3 i przed ostatnim spotkaniem w II rundzie wszystko nadal jest w naszych rękach. Do kolejnego etapu awansują zwycięzcy czterech grup oraz dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc. Zobaczcie, co musi się stać, by Polacy awansowali do najlepszej szóstki turnieju.

 

Polska wygrywa 3:0 lub 3:1

 

Jeżeli Polacy pokonają Serbów za trzy punkty, to bez względu na wyniki innych spotkań zapewnią sobie awans do czołowej szóstki. Co więcej - wygrają grupę H.

 

Polska wygra 3:2

 

W takim przypadku też awansujemy do 3. fazy, jednak zajmiemy drugie miejsce za Serbami.

 

Polska przegra 2:3

 

Sprawa skomplikuje się w przypadku porażki naszego zespołu. Jeżeli przegramy w pięciu setach, to bardzo istotny będzie wynik drugiego meczu w naszej grupie, czyli Francja - Argentyna. Jeżeli "Trójkolorowi" wygrają 3:0 lub 3:1, to wyrzucą nas z turnieju. Przy 3:2 dla Francuzów Polacy awansują dalej.

 

Polska przegra 0:3 lub 1:3

 

W takim przypadku znowu kluczowy będzie drugi mecz. Jeżeli Polacy nie ugrają dwóch setów, to każde zwycięstwo Francji będzie dla nas fatalną wiadomością.

 

Transmisja meczu Polska - Serbia od 19:20 w Polsacie Sport i Super Polsacie!