Słaba postawa Linettego! Polak krytykowany przez Włochów

W sobotnim meczu Sampdoria przegrała na własnym obiekcie z Interem Mediolan 0:1. Karol Linetty rozegrał jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie, co dostrzegły włoskie media. Nieco lepiej poradził sobie Bartosz Bereszyński.

Linetty wychodził w podstawowym składzie "Sampy" w każdym meczu tego sezonu Serie A. Polak zazwyczaj notował bardzo udane występy, a jego ekipa prezentowała się na tyle dobrze, że potrafiła rozbić Napoli 3:0.

W 5. kolejce do Genui przyjechał Inter, który w środku tygodnia odniósł bardzo ważne zwycięstwo z Tottenhamem w Lidze Mistrzów. W pierwszym składzie Sampdorii wystąpili Linetty i Bereszyński. Dawid Kownacki nie mógł grać z powodu drobnego urazu.

Inter dominował, ale gola na wagę trzech punktów strzelił dopiero w 94. minucie meczu. Bohaterem Mediolanu został Marcelo Brozovic. Linetty, który nie grał najlepiej został zmieniony w 58. minucie, co więcej "La Gazzetta dello Sport" oceniła jego występ na "5" w dziesięciostopniowej skali. Bereszyński dostał "6", a najgorszą notą w zespole była "4". Ekipy z Genui i Mediolanu mają po siedem punktów i zajmują kolejno szóste i siódme miejsce w Serie A.