MŚ w judo: Paula Kułaga odpadła w 1/8 finału

Sporty walki

Paula Kułaga (TDK Trzcianka) odpadła w 1/8 finału kategorii 78 kg mistrzostw świata w Baku. Polska judoczka w walce o ćwierćfinał przegrała przez ippon z Brytyjką Katie Jemimą Yeats-Brown.

W pierwszej rundzie eliminacji Kułaga miała tzw. wolny los, a w drugiej pokonała przez waza-ari Australijkę Melanie Wallis.

Startująca w tej samej wadze Beata Pacut (Czarni Bytom) rozpoczęła rywalizację od 1/32 finału i zwycięstwa po 76 sekundach nad Nodirą Juldaszewą z Uzbekistanu. W drugiej rundzie Polka uległa jednak w dogrywce Austriaczce Bernadette Graf, trzykrotnej (2013-15) brązowej medalistce mistrzostw Europy.

W środę w Azerbejdżanie wystąpi ostatni z polskich judoków - Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn). Zawody rozpocznie od 1/16 finału i pojedynku z Austriakiem Danielem Allerstorferem lub Ukraińcem Ołeksandrem Gordienką.

W niedzielę piąte miejsce w MŚ zajął Damian Szwarnowiecki (81 kg, Gwardia Wrocław).