Polscy kajakarze wicemistrzami świata!

Polska trójka zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kajakarstwie górskim. W drużynowej rywalizacji K1 Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Michał Pasiut przegrali tylko z Brytyjczykami.

Polacy i Brytyjczycy pokonali trasę slalomu bezbłędnie, o zwycięstwie decydował więc czas osiągnięty na torze w Rio De Janeiro. Zwycięzcy wyprzedzili naszych kajakarzy o 1,43 sek. Czesi, którzy zajęli trzecie miejsce byli zdecydowanie wolniejsi, dodatkowo otrzymali dwa karne punkty.

W pierwszym dniu MŚ Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) i Michał Pasiut (AZS AWF Kraków) odnieśli kolejny w tym roku wielki sukces. Na początku czerwca zdobyli bowiem srebrny medal mistrzostw Europy rozegranych w Pradze.

Stolica Czech była szczęśliwa dla polskiej drużyny także pięć lat temu. We wrześniu 2013 r. druzynowymi wicemistrzami świata w K1 zostali tam Mateusz Polaczyk i Michał Pasiut, a trzecim w zespole był Grzegorz Polaczyk.