Puchar Polski: Skromne zwycięstwo Legii Warszawa w Chojnicach! Pazdan bohaterem

Michał Pazdan strzelił jedynego gola w meczu Chojniczanki z Legią Warszawa w 1/32 finału Pucharu Polski. Co ciekawe było to jego pierwsze trafienie w barwach stołecznego klubu.

Legia po słabym początku sezonu, czyli odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz przeciętnym starcie w Ekstraklasie w ostatnim okresie złapała wiatr w żagle. Nowy szkoleniowiec, Ricardo Sa Pinto wyraźnie wziął się za drużynę, która lepiej wyglądała zwłaszcza pod względem fizycznym. Warszawska drużyna zajmowała w Ekstraklasie czwartą pozycję, tak samo ich wtorkowi rywale, jednak ci byli tuż za podium w Fortuna 1 Lidze.

Podopieczni Sa Pinto od początku starali się narzucić tempo i szybko wyjść na prowadzenie. Bardzo aktywny był Sebastian Szymański, który w pierwszej połowie stworzył sobie cztery okazje strzeleckie. Dobre okazje mieli również Dominik Nagy oraz Jose Kante. To jednak zawodnik z formacji defensywnej, a mianowicie Pazdan, który kapitalnie wyszedł do dośrodkowania i nie dał szans Radosławowi Janukiewiczowi. Trzeba też dodać, że bramkarz Chojniczanki w pierwszej połowie kilkukrotnie ratował skórę swoim kolegom.

Jeszcze przed przerwą do bramki trafił Miroslav Radovic, ale jak pokazał VAR w momencie podania Jose Kante, Serb był na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Świetną okazję dla piłkarzy z Chojnic stworzył natomiast Damian Piotrowski, który fatalnie chybił z kilku metrów. Co więcej w pierwszych 45 minutach musiał on opuścić boisko z powodu kontuzji. Podobna historia spotkała Kante.

Po przerwie tempo nieco się uspokoiło, głównie spowodowane było to słabszą grą gości. Chojniczanka starała się przejąć inicjatywę, ale Legia dobrze rozbijała jej akcje. Grę warszawskiej drużyny napędził nieco Michał Kucharczyk, który pojawił się w drugiej połowie. Największym problemem mistrzów Polski była skuteczność i świetna postawa w bramce Radosława Janukiewicza. W ostatnich sekundach meczu Chojniczanka miała dwie wyborne sytuacje, by przedłużyć mecz o 30 minut, ale najpierw świetnie zachował się Arkadiusz Malarz, a później minimalnie chybił Wojciech Trochim. Legia awansowała do 1/16 finału PP.

Chojniczanka - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Pazdan 28

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jacek Podgórski, Tomasz Boczek, Kamil Sylwestrzak, Przemysław Pietruszka - Karol Gardzielewicz, Krzysztof Danielewicz (79. Paweł Zawistowski), Wojciech Trochim, Damian Piotrowski (27. Miłosz Przybecki) - Emil Drozdowicz (71. Tomasz Foszmańczyk), Janusz Surdykowski.

Legia: Arkadiusz Malarz - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Mateusz Hołownia - Sebastian Szymański, Cafú, André Martins, Miroslav Radović (58. Michał Kucharczyk), Dominik Nagy - José Kanté (42. Carlitos).

Relacja zakończona

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Legia wygrywa jednak 1:0 i jest w 1/16 finału PP.

Malarz ratuje Legię po strzale Gardzielewicza, po chwili minimalnie chybił Trochim.

Rzut wolny z prawej strony, nawet Janukiewicz w polu karnym...

Szansa dla gospodarzy!

Końcowe minuty, naciska Chojniczanka!

Carlitos!!! Świetna szansa napastnika Legii, stanął oko w oko z Janukiewiczem, ale bramkarz Chojniczanki znowu górą.

Po raz kolejny zakotłowało się pod bramką Malarza. Padł w polu karnym Surdykowski, ale był na spalonym i nie ma mowy o karnym.

Groźnie pod bramką Malarza, ale koniec końców nie było nawet strzału...

Malarz pewnie wychwytuje dośrodkowanie z rzutu wolnego. Bramkarze dziś obaj bardzo pewni.

Szymański dobrze wymanewrował dwóch obrońców, mógł strzelać, ale miał piłkę na prawej, gorszej nodze, oddał do Martinsa, a ten znowu bardzo niecelnie.

Ładnie Legia rozgrywa piłke na połowie Chojniczanki. Carlitos z Kucharczykiem rozbujali nieco lewą stronę boiska, ale w polu karnym nikt nie dochodzi do wrzutek.

Foszmańczyk zmienia Drozdowicza.

Cafu spróbował z woleja zza pola karnego. Nieczysto trafił i łapie Janukiewicz.

Dośrodkowanie z wolnego Trcohima, nieco przeciągnięte i nie było większego zagrożenia pod bramką Malarza. Legii przydałby się drugi gol, żeby uspokoić sytuację.

Groźnie szarżował na lewej stronie Carlitos, ale jego dośrodkowanie łapie Janukiewicz.

Długa akcja Legii, dużo błędów po obu stronach i strzał Martinsa... lepiej o nim szybko zapomnieć.

Chojniczanka nie zwalnia tempa, próbuje atakować prawą stroną. Legioniści dobrze się bronią .

Radovicia zmienia Kucharczyk.

Chojniczanka od początku groźna, Legia nieco spokojniej rozpoczęła druga połowę.

W polu karnym padł jeden z piłkarzy Chojniczanki, ale sędzia był niewzruszony.

Wracamy po przerwie. W załączonym wideo gol Pazdana.

Zobaczcie świetną okazję Piotrowskiego.

Koniec pierwszej połowy! Chojniczanka - Legia 0:1

Kolejna okazja Szymańskiego! Świetnie znalazł go w polu karnym Nagy i po raz kolejny kapitalnie broni Jankiewicz.

Dobrze w mecz wszedł Przybecki, widać jego ogromną szybkość. Defensorzy Legii nie mogą sobie z nim poradzić.

Jose Kante schodzi z boisko, chyba przytrafił mu się jakiś uraz. W jego miejsce Carlitos.

Przy nieuznanym trafieniu Radovicia pomógł VAR

Legia nieco zwolniła, Chojniczanka stara się przejąc inicjatywę, jak na razie szanse po stałych fragmentach gry.

Dobra akcja Szymańskiego, ale broni bramkarz Chrobrego.

Przybecki!!! Ależ mógł mieć wejście. Ładnie minął Pazdana i uderzył lewą nogą. Minimalnie nad bramką Malarza.

A jednak nie ma gola! Na spalonym Radovic

GOOOOOOOOOOL! Mamy podwyższenie i dzień przełamań. Tym razem na listę strzelców wpisał się Miroslav Radovic. Świetne zagranie Kante - piłkarz z Gwinei notuje asystę.

Pazdan wykorzystał dobre dośrdowanie z prawej strony. To jego pierwszy gol w barwach Legii!!!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Michał Pazdan otwiera wynik spotkania.

Trzecia próba Szymańskiego i tym razem był najbliżej. Po rykoszecie rożny, jednak bez większego zagrożenia.

Piotrowskiego zmienia Miłosz Przybecki.

Leży na murawie jeden z piłkarzy Chojniczanki, a dokładnie Piotrowski. Potrzebna będzie zmiana już po 24 minutach.

Chojniczanka podeszła raz wyższym pressingiem i przyniosło to efekty. Malarz musiał wybijać piłkę.

Groźnie kontratakuje Chojniczanka, ale na razie bez większego zagrożenia.

Martins poszukał w polu karnym Szymańskiego, ale dobrze poradził sobie z młodym legionistą defensor Chojniczanki.

Genialna obrona Janukiewicza! Nagy uderzał po ziemi, świetnym instynktem popisał się bramkarz Chojniczanki. Nieco przypadkowa sytuacja Węgra.

Kwadrans za nami i ciągle bez bramek. Legia dominuje, ale najlepszą okazję mieli gospodarze.

Piotrowski! Stuprocentowa sytuacja Chojniczanki, ale fatalne pudło skrzydłowego z Chojnic. Dalej 0:0.

Zagrożenie po rzucie rożnym. Szymański uderzał zza pola karnego, ale przeszkodził mu Kante.

Od początku aktywni są Szymański i Radovic. Legia dominuje, a zespół z Chojnic nie za bardzo potrafi wyjć z własnej połowy.

Dobre dośrodkowanie Stolarskiego z prawej strony, nikt jednak nie doszedł do strzału. Po chwili Kante uderzał z trudnej pozycji, ale bardzo niecelnie.

Pierwsza próba Legii! Strzał Szymańskiego zza pola karnego jednak bardzo niecelny i od bramki golkiper Chojniczanki.

Legia od początku stara się przedzierać prawą flanką. Jak na razie dobrze radzą sobie defensorzy ekipy gospodarzy.

Startujemy!

Mecz jest opóźniony o kilka minut, gdyż w starciu ŁKS Łodź - Lech Poznań była dogrywka. Na spotkanie Chojniczanka - Legia zapraszamy do Polsatu Sport.

Składy:

Witamy i zapraszamy na mecz 1/32 finału Pucharu Polski. W Chojnicach Chojniczanka zmierzy się z Legią Warszawa.