Horror na Old Trafford! Lampard wyrzucił Mourinho z Pucharu Ligi

Frank Lampard pokonał Jose Mourinho. Jego Derby County wyeliminowało w 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United. Goście wygrali dopiero po serii rzutów karnych, w której padło aż piętnaście bramek.

”Czerwone Diabły” pod wodzą Jose Mourinho w tym sezonie nie zachwycają. Kiedy po dwóch zwycięstwach w Premier League i wygranej w Lidze Mistrzów wydawało się, że kryzys został zażegnany, Manchester zgubił punkty w lidze remisując z Wolverhampton. Przed meczem Pucharu Ligi Angielskiej z Derby kibice z Old Trafford mieli powody do niepokoju. I faktycznie ich ulubieńcy znów przeżywali kłopoty. Wynik spotkania otworzył już w 3 minucie Juan Mata, ale w 59 wyrównał Harry Wilson.

Sytuację skomplikowała czerwona kartka dla Sergio Romero. Argentyński bramkarz zagrał ręką poza polem karnym, a Mou musiał posłać między słupki Lee Granta, dla którego był to pierwszy występ w sezonie. 35-letni bramkarz skapitulował w 85 minucie przy strzale Jacka Marriota. To nie był jednak koniec emocji. W czwartej minucie doliczonego czasu gry do remisu i rzutów karnych doprowadził Marouanne Fellaini. W konkursie "jedenastek" zawodnicy obu drużyn zafundowali kibicom strzelecki maraton. W ósmej serii pomylił się Phil Jones. Spotkanie na Old Trafford było pojedynkiem ucznia z mistrzem. Szkoleniowcem Derby County od tego sezonu jest Frank Lampard, który przez wiele lat grał w prowadzonej przez Mourinho Chelsea.

Do kolejnej rundy awansował Bournemouth w bramce z Arturem Borucem. Były reprezentant Polski, który w rozgrywkach ligowych jest rezerwowym, wpuścił 2 gole, ale jego partnerzy z pola strzelili 3 i wyeliminowali Blackburn. Z rozgrywkami pożegnał się Quenns Park Rangers. Drużyna z Londynu na ławce z polskim bramkarzem Marcinem Brzozowskim uległa na wyjeździe 0:2 Blackpool. Całe spotkanie w barwach QPR rozegrał Paweł Wszołek.