Bundesliga: Borussia Dortmund rozbiła rywala 7:0! Piszczek na ławce

Borussia Dortmund rozbiła Nurnberg aż 7:0! Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek. Fortuna Dusseldorf przegrała 1:2 z Bayerem 04 Leverkusen, a pełne 90 minut rozegrał Marcin Kamiński. VfL Wolfsburg bez Jakuba Błaszczykowskiego w składzie bezbramkowo zremisował z 1.FSV Mainz 05.

Po remisie z Hoffenheim 1:1 Borussia Dortmund dała popis umiejętności. Strzelanie rozpoczęło się już w 9. minucie, kiedy swoją pierwszą bramkę w barwach BVB zdobył Jacob Larsen. Dwa trafienia dołożył Marco Reus, a po jednym Achraf Hakimi, Manuel Akanji, dla których również były to pierwsze gole oraz Jadon Sancho i Julian Weigl.

Fortuna Dusseldorf przegrała 1:2 z Bayerem 0:4 Leverkusen. Pełne 90 minut na boisku zanotował Kamiński. Do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli bramek. Dopiero w 50. minucie trafił Kevin Volland. Ten sam piłkarz 10 minut później podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie gry Rouwen Hennings zdobył bramkę kontaktową, lecz było już zbyt późno, by wyszarpać rywalom choćby punkt.

W starciu Wolfsburga z 1.FSV Mainz 05 nie padła żadna bramka. Błaszczykowski nie znalazł się nawet w osiemnastce meczowej.

Fortuna Dusseldorf - Bayer 04 Leverkusen 1:2 (0:0)

Bramki: Rouwen Hennings 90+4 - Kevin Volland 50, 60

1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 0:0

RB Lipsk - VfB Stuttgart 2:0 (1:0)
Bramki: Orban Willi 45+1, Jean-Kevin Augustin 80

Borussia M'gladbach - Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0)
Bramki: Alassane Plea 56, Thorgan Hazard 65, Nico Elvedi 85 - Ante Rebic 74

Borussia Dortmund - Nurnberg 7:0 (2:0)
Bramki: Jacob Larsen 9, Marco Reus 32, 58, Achraf Hakimi 49, Manuel Akanji 74, Jadon Sancho 85, Julian Weigl 88