Fatalne nieporozumienie Włochów! Zmarnowali szansę na darmowy punkt (WIDEO)

Serbowie zdominowali Włochów w meczu trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Przy stanie 1:0 w setach i 5:4 dla podopiecznych Nikoli Grbica koszmarny błąd komunikacji popełnili gospodarze MŚ 2018.

Włosi dużo zapowiadali, a w rzeczywistości niewiele uczynili. Od pierwszego seta meczu Serbowie kompletnie zdominowali swoich rywali i nie pozwolili im zbliżyć się do samego końca.

Zły wynik wytworzył we włoskim zespole nerwową atmosferę, która przełożyła się na grę gospodarzy. W drugim secie doskonale pokazała to akcja przy stanie 5:4. Po zagrywce Marco Podrascanina Włosi wyprowadzili akcję przez środek, lecz Serbowie doskonale się obronili. Piłka przeleciała na drugą stronę, a szansy na zakończenie nie wykorzystał Ivan Zaytsev. Siatkarze z Bałkanów drugi raz cudem się wybronili, a potem oddali piłkę "za darmo".

Do nagrania zabierał się Filippo Lanza, lecz nie usłyszał sygnału od swojego libero, który również był gotowy do wykonania tego zadania. W konsekwencji piłka odbiła się od rąk jednego i drugiego, a potem poleciała w trybuny.

Ostatecznie Serbowie wygrali 3:0 i to oni są bliżej najlepszej czwórki czempionatu.

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.

Transmisja meczu Polska - Serbia w trzeciej fazie grupowej w czwartek w Polsacie Sport i Super Polsacie od godz. 20:20. Przedmeczowe studio w Polsacie Sport od godz. 19:30.