MŚ w judo: Zwycięstwa Asahiny i Tusziszwilego w Baku

Sporty walki

Japonka Sarah Asahina wygrała rywalizację mistrzostw świata w judo w kategorii +78 kg i zdobyła siódmy złoty medal dla swojego kraju w imprezie w Baku. W kategorii +100 kg mężczyzn triumfował Gruzin Guram Tusziszwili.

Jedyny Polak startujący w środę, ostatniego dnia zmagań indywidualnych, Maciej Sarnacki odpadł w 1/8 finału. Przegrał z reprezentantem gospodarzy Ushangim Kokaurim, którego w finale pokonał Tusziszwili.

W Baku nie startował ośmiokrotny mistrz świata Teddy Riner. W kwietniu trener Francuza Franck Chambily powiedział, że gwiazdy judo zabraknie w dwóch najbliższych MŚ, a zawodnik skupi się wyłącznie na igrzyskach 2020 w stolicy Japonii.

W turnieju indywidualnym MŚ w Azerbejdżanie uczestniczyło 16 polskich judoków. Najlepiej spisał się Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław), który zajął piąte miejsce w wadze 81 kg.