Polski wieczór w Serie A! Gole Piątka i Milika

Za nami siedem środowych spotkań w rozgrywkach włoskiej Serie A. Tradycyjnie na murawie zaprezentowało się wielu reprezentantów Polski. Wśród nich m.in. Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik, którzy popisali się kolejnymi bramkami w tym sezonie. Warto dodać, że były to efektowne trafienia. Niestety swojego dnia nie miał Dawid Kownacki, który zmarnował rzut karny.

Piątek i jego Genoa pokonali na własnym boisku Chievo Werona 2:0. Polak otworzył wynik w 42. minucie po tym, jak dostał podanie od Darko Lazovicia, a następnie zwiódł obrońcę i mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał golkipera. Dla reprezentanta Biało-Czerwonych było to już szóste trafienie w lidze oraz dziesiąte we wszystkich rozgrywkach! To oznacza, że napastnik włoskiego klubu jest pierwszym w Europie, który ma na swoim koncie dwucyfrową zdobycz w sezonie 2018/2019.

Nieco skromniejszy dorobek posiada Milik, którego Napoli okazało sie lepsze od Parmy 3:0. Już w 4. minucie wynik otworzył Lorenzo Insigne, który na początku drugiej połowy asystował przy trafieniu Polaka. Były zawodnik m.in. Ajaksu Amsterdam dostał podanie z głębi pola i wyszedł sam na sam z bramkarzem. 24-latek długo nie zastanawiał się nad zakończeniem tej akcji i huknął mocno pod poprzeczkę. W 77. minucie plac gry opuścił Piotr Zieliński. W 85. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Milik, który tym razem wpakował futbolówkę z najbliższej odległości do pustej bramki. Wychowanek Rozwoju Katowice opuścił boisko z dubletem sześćdziesiąt sekund później.

Nie doszło do polskiej rywalizacji bramkarzy w starciu Juventusu z Bolonią. Szkoleniowiec Starej Damy Massimiliano Allegri już kilka dni temu zapowiedział, że Wojciech Szczęsny dostanie dzień wolny, a zastąpi go Mattia Perin. Między słupkami gości stanął natomiast Łukasz Skorupski, ale nie był w stanie uchronić swojej drużyny od porażki. Mistrzowie Włoch w pewnym stylu wygrali 2:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Ekipa Udinese przegrała u siebie z Lazio 1:2, a Łukasz Teodorczyk w barwach gospodarzy rozegrał nieco ponad kwadrans, wchodząc na murawę w 73. minucie. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Salomon, a jego Frosinone wysoko przegrało na wyjeździe z AS Roma 0:4. Sampdoria z trzema Polakami w kadrze bezbramkowo zremisowała z Cagliari. Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Z ławki rezerwowych w drugiej połowie weszli Dawid Kownacki i Karol Linetty. "Kownaś" mógł zostać bohaterem, ale w doliczonym czasie gry nie wykorzystał rzutu karnego. Arkadiusz Reca znalazł się poza kadrą Atalanty, która również bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Torino.

Wyniki środowych meczów 6. kolejki Serie A:

Udinese Calcio - Lazio Rzym 1:2 (0:0)

Bramki: Bram Nuytinck 80 – Francesco Acerbi 61, Joaquin Correa 67

AS Roma – Frosinone 4:0 (3:0)

Bramki: Cengiz Under 2, Javier Pastore 28, Stephan El Shaarawy 35, Aleksandar Kolarov 87

Atalanta Bergamo – Torino FC 0:0

Cagliari Calcio – Sampdoria Genua 0:0

Genoa CFC – Chievo Werona 2:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Piątek 42, Goran Pandev 54