Puchar Polski: Puszcza niczym Chrobry. Kolejny czwartoligowiec rozgromiony

Urokiem zmagań o Pucharu Polski jest możliwość konfrontacji zespołów z niższych lig przeciwko drużynom występującym na zdecydowanie wyższym poziomie rozgrywkowym. Dla niżej notowanych ekip oraz tamtejszych kibiców jest to nie lada gratka, ale często przepaść na boisku jest zbyt widoczna.

We wtorek pierwszoligowy Chrobry Głogów rozgromił czwartoligową Polonię Głubczyce aż 8:0, natomiast w środowe popołudnie w ramach 1/32 Pucharu Polski inny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi wyeliminował KS Paradyż, który występuje na co dzień w łódzkiej czwartej lidze, wygrywając 7:0.

Goście już do przerwy prowadzili 4:0 po trafieniach Łukasza Furtaka, Dawida Ryndaka, Marcela Kotwicy oraz Mateusza Bartkowa. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Marek Kuźma i Patryk Kura.

Nie zawsze jednak faworyt jest w stanie sprostać zadaniu. Przekonali się o tym zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy sensacyjnie przegrali na wyjeździe z trzecioligowym Huraganem Morąg 2:3.

KS Paradyż - Puszcza Niepołomice 0:7 (0:4)

Bramki: Łukasz Furtak 16, Dawid Ryndak 18, Marcel Kotwica 23, Mateusz Bartków 40, Marek Kuzma 63, 67, Patryk Kura 86