Inna Serbia, inny mecz, a wynik znów 3:0! Polska o krok od półfinału MŚ

Polscy siatkarze efektownie rozpoczęli zmagania w III fazie grupowej mistrzostw świata. W swym pierwszym meczu w Turynie pokonali reprezentację Serbii 3:0 i dzięki tej wygranej są o krok od awansu do półfinału! W piątek zagrają z reprezentacją Włoch.

Siatkarze Polski i Serbii zmierzyli się po raz drugi na tych mistrzostwach. Pierwszy mecz, rozegrany kilka dni wcześniej w Warnie, miał bardzo jednostronne oblicze i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem reprezentacji Polski w trzech setach. Serbowie mieli już wówczas zapewniony awans do kolejnej rundy i nie postawili Polakom zbyt wielkich wymagań na parkiecie. W Turynie miało być inaczej i faktycznie obejrzeliśmy mecz o innym ciężarze gatunkowym, pełen zaciętej walki, spięć pod siatką. Jedno w porównaniu z tamtym meczu nie uległo jednak zmianie – końcowy wynik 3:0 dla Polski.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, dwie pierwsze odsłony zakończyły się rywalizacją na przewagi. Serbowie popełniali więcej błędów, mylili się często w polu zagrywki, Polacy dobrze prezentowali się na przyjęciu i skutecznie w ataku. W premierowej odsłonie to siatkarze z Bałkanów długo przeważali (13:16, 18:21) i pierwsi  mieli piłkę setową, po skutecznym ataku Aleksandara Atanasijevicia. Polacy zdołali wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a seta zwieńczył skutecznym atakiem Artur Szalpuk (28:26).

Na przestrzeni drugiej partii biało-czerwoni znów mieli trudne momenty (5:8, 10:13), jednak potrafili poradzić sobie z kłopotami i odrobili straty. Uros Kovacevic wywalczył piłkę setową dla Serbów (23:24), ale dwa ostatnie słowa należały do Polaków, a dokładnie do Szalpuka i Michała Kubiaka (28:26). W trzecim secie mocno zaiskrzyło pod siatką, a arbiter pokazał czerwone kartki dla obu ekip (9:7). Polacy nie dali się jednak sprowokować, grali swoje i – choć Serbowie walczyli do końca (22:21) – wygrali 25:22, a wynik tej partii i całego meczu ustalił Mateusz Bieniek.

Najwięcej punktów: Bartosz Kurek (15), Michał Kubiak (14), Mateusz Bieniek (12) – Polska; Uros Kovacevic (14), Aleksandar Atanasijevic (11) – Serbia. Kolejny świetny mecz przeciwko Serbom rozegrał Kurek (68 % skuteczności w ataku, 2 asy serwisowe). Polacy więcej punktów zdobyli blokiem (8–5) oraz zagrywką (6–4); w ataku minimalnie lepiej punktowali rywale (39–40), którzy jednak popełnili w tym meczu więcej błędów własnych (25–28).

W pierwszym spotkaniu grupy J siatkarze Serbii rozgromili w środę reprezentację Włoch 3:0. W tej sytuacji Serbowie mają już pewny awans do półfinału, natomiast polscy siatkarze w meczu kończącym tę fazę turnieju (piątek 28 września, godzina 21.15). muszą wygrać z siatkarzami Italii przynajmniej jednego seta, lub – w przypadku porażki 0:3 – ugrać 62 punkty.

Polska – Serbia 3:0 (28:26, 28:26, 25:22)

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Schulz, Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski. Trener: Vital Heynen.
Serbia: Nikola Jovovic, Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero) oraz Drazen Luburic, Aleksandar Okolic, Nemanja Petric, Neven Majstorovic (libero), Ivan Kostic. Trener: Nikola Grbić.

Sędziowie: Paulo Turci (Brazylia) – Nasr Shaaban (Egipt).

Mecz zakończony
Polska
3:0
Serbia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Serbia 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) Mateusz Bieniek skończył mecz! Polacy o krok od półfinału!

Polska – Serbia 2:0, 24:21 Skuteczny blok i piłka meczowa dla Polski!

Polska – Serbia 2:0, 22:21

Wybierz najlepszego Polaka meczu z Serbią!

Pierwszą przeszkodą Polaków w Final Six siatkarskich mistrzostw świata są Serbowie! Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie na portalu Polsatsport.pl na najlepszego polskiego siatkarza tego spotkania!

Polska – Serbia 2:0, 22:20 Bartosz Kurek - as serwisowy! Czas dla trenera Serbów.

Polska – Serbia 2:0, 20:19 Ryzyko i pomyłki w polu zagrywki...

Polska – Serbia 2:0, 19:18 Uros Kovacevic posłał piłkę w aut.

Polska – Serbia 2:0, 18:18 Uros Kovacevic - as serwisowy. Vital Heynen wziął czas.

Polska – Serbia 2:0, 18:17 Michał Kubiak zaatakował po taśmie w aut...

Polska – Serbia 2:0, 18:15 Utrzymują przewagę Polacy.

Polska - Serbia: Awantura na boisku i dwie czerwone kartki!

Polska – Serbia 2:0, 17:14 Mateusz Bieniek - as serwisowy!

Polska – Serbia 2:0, 16:14 Uros Kovacevic zatrzymany blokiem. Dwa oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 2:0, 15:13 Aleksandar Atanasijevic zgaszony przez polski blok. Nikola Grbić poprosił o czas.

Wybuchy emocji, czyli kartki w siatkówce

Decydujące piłki drugiego seta meczu grupy D siatkarskiego mundialu. Francja gra z Iranem, sytuacja w tej partii zaczyna się wymykać Trójkolorowym spod kontroli. Arbiter spotkania wyjmuje z kieszonki... czerwoną kartkę! Jak to możliwe? Czerwona kartka w siatkówce? Przecież to sport bezkontaktowy.

Polska – Serbia 2:0, 13:11 Aleksandar Atanasijevic zaatakował w taśmę.

Polska – Serbia 2:0, 10:10 Zablokowany Bartosz Kurek. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Serbia 2:0, 10:8 Marko Ivovic przedarł się przez polski blok.

Głowa-aut! Kubiak wymyślił nową akcję (WIDEO)

Polska – Serbia 2:0, 9:7 Arbiter pokazał czerwone kartki siatkarzom obu ekip.

Polska – Serbia 2:0, 8:6 Dwa punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Serbia 2:0, 7:6 Zablokowany Bartosz Kurek.

Polska – Serbia 2:0, 6:4 Michał Kubiak zaatakował po... głowie rywala.

Liniowy prawie wyrwał sobie rękę. "Panie sędzio, śpimy"

Polska – Serbia 2:0, 4:4 Drazen Luburic zablokowany.

Polska – Serbia 2:0, 3:3 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Serbia 2:0, 2:2 Marko Ivovic zdobył... 54 punkt dla Serbów w tym meczu!

Polska – Serbia 2:0, 1:1 Rozpoczęła się trzecia partia.

Polska - Serbia: As Kurka w końcówce drugiego seta!

Polska – Serbia 2:0 (28:26, 28:26) Michał Kubiak skutecznym atakiem zamknął drugiego seta!

Polska – Serbia 1:0, 27:26 Artur Szalpuk skutecznie!

Polska – Serbia 1:0, 26:26 Bartosz Kurek zaserwował w siatkę.

Polska – Serbia 1:0, 26:25 Bartosz Kurek - as serwisowy (115 km/h)! Piłka setowa dla Polski, czas dla trenera Serbów.

Polska – Serbia 1:0, 25:25 Drazen Luburic przestrzelił zagrywkę.

Polska – Serbia 1:0, 24:25 Artur Szalpuk zaatakował bez bloku, co pokazała weryfikacja. Małe zamieszanie, bo polscy siatkarze kwestionują tę decyzję.

Polska – Serbia 1:0, 24:24 Kolejny set na przewagi!

Polska – Serbia 1:0, 23:24 Uros Kovacevic wywalczył piłkę setową dla Serbów.

Polska – Serbia 1:0, 23:23 Nemanja Petric przestrzelił zagrywkę.

Polska – Serbia 1:0, 22:23 Uros Kovacevic znów skutecznie. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Serbia 1:0, 22:22 Uros Kovacevic znalazł dziurę w polskim bloku.

Polska – Serbia 1:0, 22:21 Aleksandar Okolic przestrzelił zagrywkę.

Polska – Serbia 1:0, 21:20 Michał Kubiak zaatakował blok-aut.

Polska – Serbia 1:0, 19:19 Skutecznie Drazen Luburic.

Polska – Serbia 1:0, 19:18 Bartosz Kurek obił blok rywali.

Polska – Serbia 1:0, 17:17 Uros Kovacevic obił ręce Bartosza Kurka.

Polska – Serbia 1:0, 17:16

Szczęście Polaków przy setbolu! Szalpuk zakończył partię:

Polska – Serbia 1:0, 16:15 Atak Bartosza Kurka bez bloku.

Polska – Serbia 1:0, 16:14 Pomylił się Aleksandar Atanasijevic! Dwa oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 1:0, 15:14 Michał Kubiak znów skutecznie.

Polska – Serbia 1:0, 14:13 Techniczny atak po skosie w wykonaniu Michała Kubaika.

Polska – Serbia 1:0, 13:13 Zablokowany Aleksandar Atanasijevic! Czas dla trenera Serbów.

Polska – Serbia 1:0, 12:13 Błąd przyjęcia po zagrywce Mateusza Bieńka.

Polska – Serbia 1:0, 10:13 Na skuteczny atak Michała Kubiaka, w kolejnej akcji odpowiedział  Aleksandar Atanasijevic.

Polska – Serbia 1:0, 9:11 Aleksandar Atanasijevic tym razem zaserwował w siatkę.

Polska – Serbia 1:0, 8:11 Aleksandar Atanasijevic - as serwisowy; piłka po taśmie w boisko.

Polska – Serbia 1:0, 8:9 Srecko Lisinac zaserwował w siatkę.

Polska – Serbia 1:0, 5:8 Srecko Lisinac skończył kontrę Serbów. Trzy punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Serbia 1:0, 3:6 Serbowie odskoczyli na trzy oczka. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Serbia 1:0, 3:4 Artur Szalpuk zaatakował po skosie.

Polska – Serbia 1:0, 2:3 Aleksandar Atanasijevic popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Serbia 1:0, 0:1 Rozpoczął się drugi set.

Polska – Serbia 1:0 (28:26) Artur Szalpuk skończył akcję! Pierwszy set dla Polski!

Polska – Serbia 0:0, 27:26 Aleksandar Atanasijevic przestrzelił zagrywkę.

Polska – Serbia 0:0, 26:26 Uros Kovacevic wcisnął piłkę mimo polskiego bloku...

Polska – Serbia 0:0, 26:25 Bartosz Kurek skutecznie!

Polska – Serbia 0:0, 25:24 Michał Kubiak - as serwisowy, co pokazała weryfikacja. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Serbia 0:0, 24:24 Marko Ivovic zaserwował w siatkę, gramy na przewagi.

Polska – Serbia 0:0, 23:24 Aleksandar Atanasijevic skutecznym atakiem wywalczył piłkę setową dla Serbii.

Polska – Serbia 0:0, 23:23 Marko Ivovic zablokowany!

Polska – Serbia 0:0, 21:23 Marko Ivovic... Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Serbia 0:0, 21:21 Mateusz Bieniek - as serwisowy! Trener Nikola Grbic wziął drugi czas.

Polska – Serbia 0:0, 20:21 Skuteczny blok i już tylko punkt straty Polaków!

Polska – Serbia 0:0, 18:21 Zablokowany Michał Kubiak.

Polska – Serbia 0:0, 18:20 Damian Schulz obił blok rywali.

Polska – Serbia 0:0, 17:19 Długa wymiana szczęśliwie skończona przez Polaków. Czas dla  trenera Nikoli Grbicia.

Polska – Serbia 0:0, 15:19 Uros Kovacevic obił dłonie blokujących Polaków.

Polska – Serbia 0:0, 14:18  Uros Kovacevic zaatakował z sytuacyjnej piłki. Iskrzy pod siatką, żółta kartka dla jednego z Polaków.

Polska – Serbia 0:0, 13:17 Marko Ivovic - as serwisowy. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Serbia 0:0, 13:16 Potężna zagrywka Marko Ivovicia dała Serbii trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie.

Polska – Serbia 0:0, 13:14 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Serbia 0:0, 11:13 Kontrowersja przy weryfikacji. Atak Serbów po bloku Polaków?

Polska – Serbia 0:0, 11:12 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

Polska – Serbia 0:0, 10:12 Zepsuta zagrywka Bartosza Kurka.

Polska – Serbia 0:0, 9:10 Artur Szalpuk zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

Polska – Serbia 0:0, 8:10 Skuteczny atak Marko Ivovicia.

Polska – Serbia 0:0, 7:9 Skuteczna kontra Serbów.

Polska – Serbia 0:0, 7:8 Punkt straty Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Serbia 0:0, 7:7 Aleksandar Atanasijevic popełnił błąd w ataku.

Polska – Serbia 0:0, 6:7 Skutecznie Bartosz Kurek.

Polska – Serbia 0:0, 5:7 Jakub Kochanowski zaserwował w taśmę.

Polska – Serbia 0:0, 4:6 Dwa błędy Jakuba Kochanowskiego na środku.

Polska – Serbia 0:0, 3:4 Pomylił się w polu zagrywki również Bartosz Kurek.

Polska – Serbia 0:0, 3:3 Aleksandar Atanasijevic przestrzelił zagrywkę.

Polska – Serbia 0:0, 2:3 Zablokowany Artur Szalpuk.

Polska – Serbia 0:0, 2:2 Marko Podrascanin zaatakował z krótkiej.

Polska – Serbia 0:0, 1:1 Rozpoczynamy pierwszy mecz Polaków w trzeciej fazie MŚ 2018.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero).
Serbia: Nikola Jovovic, Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero).

Czas na hymny obu państw.

Skład Polaków:

Przypomnijmy skrót poprzedniego meczu obu ekip:

Polska - Serbia 3:0. Skrót meczu

Polacy wygrali z Serbami 3:0 w Warnie w spotkaniu drugiej rundy mistrzostw świata w siatkówce, dzięki czemu awansowali do czołowej "szóstki" turnieju. Zobaczcie, jak wyglądało to spotkanie!

Przypomnijmy pierwszy mecz tej grupy. Zobaczcie skrót:

Wbili Włochów w parkiet! Sensacyjne odrodzenie Serbów

W spotkaniu III fazy mistrzostw świata siatkarze Włoch niespodziewanie przegrali w Turynie z reprezentacją Serbii 0:3. Była to pierwsza konfrontacja w grupie J, w której obok tych dwóch ekip rywalizuje również reprezentacja Polski. W ostatnim meczu drugiej fazy mistrzostw, mając już zapewniony awans do czołowej szóstki, siatkarze reprezentacji Serbii ponieśli klęskę 0:3 w konfrontacji z Polską.

Terminarz "polskiej" grupy J:

2018-09-26: Włochy - Serbia 0:3 (15:25, 20:25, 18:25)
2018-09-27: Polska - Serbia godzina 20.30 (Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-28: Włochy - Polska godzina 21.15 (Polsat Sport, Super Polsat).

MŚ w siatkówce: Takim składem zagramy przeciwko Serbii?

Nasz reporter Marcin Lepa już wie, w jakim ustawieniu zagramy z Serbami. Z Turynu relacjonuje dla nas ostatnie godziny Polaków przed meczem z ekipą z Bałkanów. - Miejmy nadzieję, że Drzyzga, Kurek, Kubiak, Szalpuk, Nowakowski, Kochanowski i Zatorski poprowadzą Polskę ku półfinałowi mistrzostw świata - mówi Lepa.

Za nami pierwsze czwartkowe spotkanie. W grupie I już wszystko jasne:

Siatkarze USA w półfinale, Rosja za burtą mistrzostw świata!

W drugim spotkaniu grupy I mistrzostw świata siatkarze Stanów Zjednoczonych wygrali z Rosją 3:0. Taki wynik oznacza, że Amerykanie już po pierwszym meczu III fazy są pewni awansu do półfinału, natomiast mistrzowie Europy pożegnali się z siatkarskim mundialem.

Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport

Polacy w czwartek rozpoczynają rywalizację w trzeciej rundzie siatkarskich mistrzostw świata. W Turynie podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z reprezentacją Serbii, która na swoim koncie ma już wygraną z Włochami. Transmisja spotkania Polska - Serbia od godziny 20:20 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu III fazy grupowej mistrzostw świata siatkarzy Polska – Serbia. Początek spotkania o godzinie 20.30.