Porażka piłkarek ręcznych w Danii

Piłka ręczna

Polska przegrała z Norwegią 27:34 (14:17) w pierwszym meczu rozgrywanego w Danii turnieju piłkarek ręcznych Golden League. W drugim czwartkowym spotkaniu w Viborgu ekipa gospodarzy zmierzy się z mistrzem świata Francją.

Jeszcze na początku drugiej połowy biało-czerwone dotrzymywały kroku utytułowanym rywalkom i przegrywały tylko 16:17, potem jednak Norweżki systematycznie powiększały przewagę. W ich bramce coraz lepiej spisywała się Katrine Lunde, a podopieczne trenera Leszka Krowickiego popełniały więcej błędów. Znakomity mecz, szczególnie na początku, rozegrała Monika Kobylińska, która pięć goli, z sześciu w całym meczu, zdobyła w pierwszym kwadransie gry.

Drużyna ze Skandynawii ma na koncie m.in. dwa złote medale olimpijskie (Pekin 2008 i Londyn 2012), trzy tytuły mistrzyń świata (ostatni raz w 2015) i siedem Europy.

Turniej dla wszystkich uczestniczących w nim drużyn jest jednym ze sprawdzianów przed grudniowymi mistrzostwami Europy we Francji, na których Norweżki będą broniły tytułu.

W piątek dzień przerwy w turnieju. W sobotę mecze odbędą się w Aarhus, a w niedzielę w Horsens.

Norwegia - Polska 34:27 (17:14)

Polska: Weronika Kordowiecka, Weronika Gawlik - Monika Kobylińska 6, Kinga Grzyb 5, Aleksandra Zych 3, Joanna Drabik 3, Aneta Labuda 2, Aleksandra Rosiak 2, Sylwia Lisewska 2, Romana Roszak 1, Sylwia Matuszczyk 1, Kinga Achruk 1, Ewa Urtnowska 1, Katarzyna Janiszewska, Adrianna Płaczek, Bogna Sobiech.

Bramki dla Norwegii: Stine Skogrand 5, Marit Rosberg Jacobsen 4, Sanna Charlote Solberg 4, Stine Bredal Oftedal 4, Veronica Kristiansen 3, Heidi Loke 3, Amanda Kurtovic 3, Thea Mork 3, Kari Brattset 2, Ingvild Bakkerud 2, Moa Hogdahl 1.