MŚ koszykarek: Wysokie zwycięstwa USA i Australii w ćwierćfinałach

Broniące tytułu Amerykanki oraz Australijki bez kłopotów awansowały do półfinałów mistrzostw świata koszykarek, które odbywają się na Teneryfie. Reprezentacja USA pokonała w ćwierćfinale Nigerię 71:40, natomiast Australia wygrała z Chinami 83:42.

Mimo wysokiej porażki z faworyzowanymi Amerykankami Nigeryjki i tak mają powody do satysfakcji. Zostały bowiem pierwszym w historii zespołem z Afryki, który dotarł do tej fazy MŚ.

Początek piątkowego meczu był zresztą sensacyjny, Nigeria prowadziła po pierwszej kwarcie 17:9. W kolejnych trzech zdobyła już tylko 23 punkty.

W wieczornych ćwierćfinałach Belgia bez kłopotów wygrała z Francją 86:65 w pojedynku trzeciej i drugiej drużyny ubiegłorocznych ME, a Kanada przegrała z Hiszpanią 53:68. O sukcesie zespołu gospodarzy i wicemistrza globu sprzed czterech lat oraz mistrza Starego Kontynentu zdecydowała ostatnia kwarta, wygrana 21:3.