Chelsea z Liverpoolem na remis! Sturridge uratował punkt

Chelsea zremisowała z Liverpoolem 1:1 w hicie siódmej kolejki Premier League. Bohaterem gości został Daniel Sturridge, który zdobył wyrównującą bramkę trzy minuty po wejściu na boisko.

Na ławkach trenerskich Maurizio Sarri oraz Juergen Klopp. Na boisku takie gwiazdy futbolu jak Eden Hazard czy Mohamed Salah. Do tego kilka dni wcześniej Liverpool przegrał na własnym stadionie w meczu Carabao Cup, więc otrzymał szybką szansę na zemstę. Tym razem jednak na terenie rywala.

Obaj szkoleniowcy posłali do boju wszystko, co mieli najlepsze. Od początku mecz stał więc na świetnym poziomie, sytuacji nie brakowało. Do przerwy w lepszym położeniu była Chelsea, która za sprawą genialnego w tym sezonie Edena Hazarda wyszła na prowadzenie. Belg zdobył niesamowitą bramkę kilka dni temu, a w sobotę zrobił to samo. Najpierw rozpoczął akcję od efektownego zagrania piętą, by następnie wykończyć wyborne zagranie Mateo Kovacica.

Szybko z boiska zszedł Salah. Zmienił go Xherdan Shaqiri, ale to nie on został bohaterem. Wejściem smoka popisał się Daniel Sturridge, który tuż po tym, jak pojawił się na murawie, kapitalnie uderzył z dystansu. Kepa Arrizabalaga robił, co mógł, ale nie zdołał odbić piłki lecącej prosto w okienko jego bramki.

Mecz zakończył się remisem 1:1.

Chelsea - Liverpool 1:1 (1:0)

Bramki: Hazard 25 - Sturridge 89.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso - Kovacic (81 Barkley), Kante, Jorginho - Willian (73 Moses), Giroud (65 Giroud), Hazard.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Van Dijk, Gomez, Robertson - Henderson (78 Keita), Wijnaldum, Milner (86 Sturridge) - Salah (66 Shaqiri), Firmino, Mane.

Żółte kartki: Mane, Milner.