Fortuna 1 Liga: Mecz na szczycie dla Rakowa! Lider umocnił się na prowadzeniu

W 12. kolejce piłkarskiej 1. ligi lider Raków Częstochowa wygrał na własnym stadionie z drugą w tabeli Bytovią Bytów 2:1. Ostatnie miejsce opuściła natomiast Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która w takim samym stosunku na wyjeździe wygrała z GKS Katowice.

Raków objął prowadzenie w 43. minucie po golu Miłosza Szczepańskiego. Tuż po przerwie wyrównał Filip Burkhardt, a w 62. minucie decydującą bramkę zdobył Sebastian Musiolik.

Częstochowianie przewagę nad Bytovią powiększyli do siedmiu punktów. W tym sezonie doznali tylko jednej porażki - w trzeciej kolejce ulegli na wyjeździe Chojniczance Chojnice 1:2.

W Katowicach natomiast naprzeciw siebie stanęły dwie rozczarowujące w tym sezonie ekipy. "Słonikom" wygraną już w doliczonym przez sędziego czasu gry zapewnił Mateusz Kupczak. Pozostałe bramki też zdobywali goście. Prowadzenie dał im Ukrainiec Artem Putiwcew, a 1:1 zrobiło się za sprawą samobójczego trafienia Rafała Grzelaka.

Teraz tabelę zamyka Garbarnia Kraków. Beniaminek uległ na wyjeździe Odrze Opole 0:3.

W niedzielę natomiast ciekawie powinno być w Nowym Sączu, gdzie Sandecja podejmie ŁKS Łódź. Spadkowicz z ekstraklasy zajmuje w tabeli trzecie miejsce, z takim samym dorobkiem co Bytovia. ŁKS przed tą kolejką był piąty, a od najbliższego rywala dzielą go trzy punkty.