Siatkarze Brazylii ograli Serbię

W pierwszym pólfinale mistrzostw świata 2018 siatkarze Brazylii wygrali w Turynie z Serbią 3:0. Ekipa Canarinhos znalazła się w finale po raz piąty z rzędu.

Pierwszy półfinał mistrzostw świata nie przyniósł spodziewanych emocji. Brazylia wygrała w trzech odsłonach, a każdy z setów miał bardzo podobny przebieg. Serbowie do pewnego momentu dotrzymywali kroku rywalom, ale końcowe fragmenty przebiegały już przy przewadze siatkarzy Canarinhos.

Premierowa odsłona to na początku słabsze przyjęcie Serbów, skuteczna gra Brazylijczyków w ataku i w efekcie ich wyraźna przewaga na obu przerwach technicznych (8:4, 16:11). Po drugiej przerwie Serbowie zabrali się do roboty, złapali kontakt punktowy z rywalami (16:15, 20:19), jednak kluczowe akcje padły łupem siatkarzy Brazylii. Douglas Souza zakończył premierową partię skutecznym atakiem (25:22).

W drugim secie wyrównana walka trwała do drugiej przerwy (16:15). Po niej oglądaliśmy serię bloków Brazylijczyków, które zbudowały przewagę (19:15). W końcówce podopieczni trenera Nikoli Grbicia nie byli już w stanie odrobić strat. Brazylia wygrała drugą partię 25:21 i była o krok od finału MŚ.

Serbowie znaleźli się pod ścianą i kolejnego seta roczpoczęli ze sporym animuszem (0:3). Kilkukrotnie odskakiwali na dwa-trzy oczka, jednak Brazylijczycy odrabiali te straty (5:5, 9:9, 15:15). Ekipa Canarinhos grała płynnie, skutecznie i miała po swojej stronie więcej indywidualności. Po stronie Serbów jedynie Aleksandar Atanasijevic nawiązywał momentami do wysokiego poziomu. Rozczarowali tym razem Uros Kovacevic i Marko Ivovic. Jeszcze do stanu 21:21 ekipa z Bałkanów miała kontakt z Brazylijczykami. Decydujące akcje znów jednak po swej stronie zapisali siatkarze trenera Renana Dal Zotto.

Najwięcej punktów: Douglas Souza (11), Lucas Saatkamp (10) – Brazylia; Aleksandar Atanasijevic (16), Uros Kovacevic (14), Marko Ivovic (10) – Serbia. Siatkarze Canarinhos lepiej punktowali w ataku (44–38) i blokiem (9–5), popełnili też mniej błędów własnych od rywali (17–19); Serbowie więcej punktów uzyskali bezpośrednio z zagrywki (3–5).

Spotkanie półfinałowe poprowadził polski arbiter Wojciech Maroszek, którego wspierał Fabrizio Pasquali z Włoch.

Brazylia wywalczyła swój szósty finał MŚ. Trzy (w 2002, 2006 i 2010 roku) zakończyły się ich sukcesem, dwukrotnie musieli zadowolić się srebrnym medalem (w 1982 i 2014 roku; przed czterema laty ulegli 1:3 Polsce w katowickim Spodku). W XXI wieku zagrali więc we wszystkich czterech meczach o złoto siatkarskiego mundialu.

Brazylia – Serbia 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

Brazylia: Bruno Mossa Rezende, Wallace De Souza, Luiz Felipe Fonteles, Maurício Souza, Douglas Souza, Lucas Saatkamp – Thales Hoss (libero) oraz Maique Reis Nascimento (libero), Evandro Guerra, William Arjona, Lucas Eduardo Loh. Trener: Renan Dal Zotto.
Serbia: Nikola Jovovic, Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Neven Majstorovic (libero) oraz Nikola Rosic (libero) oraz Drazen Luburic, Petar Krsmanovic. Trener: Nikola Grbić.

Sędziowie: Wojciech Maroszek (Polska) – Fabrizio Pasquali (Włochy).

Mecz zakończony
Brazylia
3:0
Serbia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Brazylia – Serbia 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) SIATKARZE BRAZYLII ZAGRAJĄ W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!

Brazylia – Serbia 2:0, 24:21 Pojedynczy blok Williama na Marko Ivoviciu! Piłka meczowa dla Brazylii!

Brazylia – Serbia 2:0, 23:21 Aleksandar Atanasijevic zaatakował po taśmie w aut. Nikola Grbić poprosił o czas.

Brazylia – Serbia 2:0, 22:21 Skuteczna kontra siatkarzy Brazylii.

Brazylia – Serbia 2:0, 21:20 Evandro popisał się potężnym atakiem z prawego skrzydła.

Brazylia – Serbia 2:0, 19:19 Brazylijczycy komplikują sobie sytuację błędami własnymi.

Brazylia – Serbia 2:0, 18:17 Aleksandar Atanasijevic tym razem obił blok rywali.

Brazylia – Serbia 2:0, 18:16 Aleksandar Atanasijevic zaatakował po prostej w aut.

Brazylia – Serbia 2:0, 16:16 Aleksandar Atanasijevic zakończył długą wymianę.

Brazylia – Serbia 2:0, 16:15 Atak z przechodzącej piłki ustalił wynik na drugiej przerwie. Punkt zaliczki siatkarzy Canarinhos.

Brazylia – Serbia 2:0, 15:15 Seria Brazylijczyków!

Brazylia – Serbia 2:0, 12:15  Aleksandar Atanasijevic - as serwisowy. Trener Renan Dal Zotto wziął drugi czas.

Brazylia – Serbia 2:0, 12:14 Dotknięcie siatkki po stronie Brazylii.

Brazylia – Serbia 2:0, 12:13 Douglas Souza zepsuł zagrywkę.

Brazylia – Serbia 2:0, 12:12 Evandro skutecznie z prawej strony.

Brazylia – Serbia 2:0, 11:11 Uros Kovacevic zaserwował w siatkę.

Brazylia – Serbia 2:0, 9:9 Czas dla trenera Serbów.

Brazylia – Serbia 2:0, 8:9 Marko Ivovic popełnił błąd przekroczenia linii.

Brazylia – Serbia 2:0, 7:9 Douglas Souza kiwnął nad blokiem rywali.

Seria bloków Brazylii. Przełomowy moment drugiego seta (WIDEO)

Brazylia – Serbia 2:0, 6:8 Dwa oczka przewagi Serbów na pierwszej przerwie technicznej.

Brazylia – Serbia 2:0, 6:6 Luiz Felipe Fonteles popisał się efektownym atakiem po prostej.

Brazylia – Serbia 2:0, 5:5 Brazylijczycy szybko odrobili straty z początku seta.

Brazylia – Serbia 2:0, 4:5 Luiz Felipe Fonteles skutecznie z lewego skrzydła.

Brazylia – Serbia 2:0, 3:4 Skuteczny blok Brazylijczyków.

Brazylia – Serbia 2:0, 1:4 Wallace De Souza zatrzymany blokiem.

Brazylia – Serbia 2:0, 0:3 Uros Kovacevic - as serwisowy! Trener Renan Dal Zotto poprosił o czas.

Brazylia – Serbia 2:0, 0:2 Skuteczny blok i dobry początek Serbów w trzecim secie.

Brazylia – Serbia 2:0 (25:22, 25:21) Marko Podrascanin zaserwował w siatkę. Brazylia wygrała drugą partię i jest o krok od finału MŚ!

Brazylia – Serbia 1:0, 24:20 Marko Podrascanin popisał się asem serwisowym. Trener Brazylii poprosił jeszcze o czas.

Brazylia – Serbia 1:0, 24:18 Marko Ivovic atak po skosie w aut. Piłka setowa dla Brazylii.

Brazylia – Serbia 1:0, 23:18 Atak Brazylijczyków po bloku, co pokazała weryfikacja. Nikola Grbić poprosił o drugi czas.

Popis gry obronnej Brazylii w meczu z Serbami!

Brazylia – Serbia 1:0, 21:17 Lucas Saatkamp efektownie ze środka.

Brazylia – Serbia 1:0, 20:16 Serwis Serbów w siatkę.

Brazylia – Serbia 1:0, 19:16 Uros Kovacevic przerwał serię rywali.

Brazylia – Serbia 1:0, 19:15 Kolejny blok Brazylii!

Brazylia – Serbia 1:0, 18:15 Kolejny blok Brazylijczyków i już trzy oczka różnicy. Trener Serbów wziął czas.

Brazylia – Serbia 1:0, 17:15 Wallace De Souza zatrzymał rywala pojedynczym blokiem.

Brazylia – Serbia 1:0, 16:15 Minimalna przewaga Brazylii na drugiej przerwie.

Brazylia – Serbia 1:0, 15:14 Skuteczny atak Brazylijczyków ze środka.

Brazylia – Serbia 1:0, 13:13 Skuteczna kontra Serbów.

Brazylia – Serbia 1:0, 13:11 Skuteczny blok Brazylii.

Brazylia – Serbia 1:0, 11:11 Uros Kovacevic skuteczny w tej części seta.

Brazylia – Serbia 1:0, 11:10 Wallace De Souza trafił w boisko przez dziurę w bloku.

Brazylia – Serbia 1:0, 10:10 Uros Kovacevic! Prosta, ale skuteczna gra Serbii.

Brazylia – Serbia 1:0, 9:9 Aleksandar Atanasijevic zaatakował po bloku rywali.

Brazylia – Serbia 1:0, 9:7 Lucas Saatkamp z przesuniętej krótkiej.

Brazylia – Serbia 1:0, 8:6  Wallace De Souza popisał się skutecznym atakiem i dwa oczka zaliczki na pierwszej przerwie mają siatkarze Brazylii.

Brazylia – Serbia 1:0, 5:4 Luiz Felipe Fonteles przedarł się przez podwójny blok Serbów.

Brazylia – Serbia 1:0, 4:4 Uros Kovacevic popisał się skutecznym atakiem, a po chwili asem serwisowym (101 km/h).

Brazylia – Serbia 1:0, 2:2 Nieczyste odbicie po stronie Serbów.

Brazylia – Serbia 1:0, 1:1 Rozpoczynamy drugą partię.

Brazylia – Serbia 1:0 (25:22) Douglas Souza zakończył skutecznym atakiem premierową partię.

Brazylia – Serbia 0:0, 24:22 Evandro zablokowany! Serbowie jeszcze się bronią. Czas dla trenera Brazylii.

Brazylia – Serbia 0:0, 24:20 Aleksandar Atanasijevic zablokowany! Piłka setowa dla Brazylii.

Brazylia – Serbia 0:0, 23:20 Ważna akcja dla Brazylijczyków po ataku Evandro Guerry. Nikola Grbić poprosił o przerwę.

Brazylia – Serbia 0:0, 22:20

Giba: Polscy libero muszą dać więcej drużynie

Brazylia – Serbia 0:0, 20:19 Wallace De Souza zatrzymany blokiem.

Brazylia – Serbia 0:0, 20:17 Błąd Marko Ivovicia. Trener Nikola Grbić poprosił o czas.

Brazylia – Serbia 0:0, 18:17 Aleksandar Atanasijevic przedarł się przez blok rywali.

Brazylia – Serbia 0:0, 18:16 Skuteczna kontra siatkarzy Brazylii.

Brazylia – Serbia 0:0, 17:15 Brazylijczycy wreszcie przerwali serię Serbów.

Brazylia – Serbia 0:0, 16:15 Wallace De Souza znów posłał piłkę w aut.

Brazylia – Serbia 0:0, 16:14 Wallace De Souza - atak w aut. Trener Brazylijczyków poprosił o czas.

Brazylia – Serbia 0:0, 16:13 Marko Ivovic - as serwisowy (114 km/h).

Brazylia – Serbia 0:0, 16:12 Srecko Lisinac ze środka.

Brazylia – Serbia 0:0, 16:11 Lucas Saatkamp ustalił wynik na drugiej przerwie. Pięć punktów przewagi Brazylijczyków.

Brazylia – Serbia 0:0, 14:10 Luiz Felipe Fonteles zaatakował po bloku rywali.

Brazylia – Serbia 0:0, 13:9 Skuteczny atak Canarinhos ze środka.

Brazylia – Serbia 0:0, 12:8 Punkt za punkt w tej części seta przy przewadze Canarinhos.

Brazylia – Serbia 0:0, 11:7 Skutecznie na pojedynczym bloku Douglas Souza.

Brazylia – Serbia 0:0, 10:6 Przestrzelona zagrywka Serbów.

Brazylia – Serbia 0:0, 9:6 Przestrzelił atak Wallace De Souza.

Brazylia – Serbia 0:0, 8:4 Cztery oczka zaliczki Brazylijczyków na pierwszej przerwie technicznej.

Brazylia – Serbia 0:0, 7:4 Luiz Felipe Fonteles skutecznie i Brazylijczycy utrzymują przewagę.

Brazylia – Serbia 0:0, 4:2 Kontrę Serbów skończył Aleksandar Atanasijevic.

Brazylia – Serbia 0:0, 3:1 Aleksandar Atanasijevic wywalczył pierwszy punkt dla Serbów.

Brazylia – Serbia 0:0, 3:0 Bruno Rezende - as serwisowy.

Brazylia – Serbia 0:0, 2:0 Bruno Rezende - as serwisowy. Rozpoczynamy pierwszy półfinał MŚ.

Brazylia: Bruno Mossa Rezende, Wallace De Souza, Luiz Felipe Fonteles, Maurício Souza, Douglas Souza, Lucas Saatkamp – Thales Hoss (libero).
Serbia: Nikola Jovovic, Uros Kovacevic, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero).

Czas na hymny obu państw.

MŚ w siatkówce: Pierwsza porażka Amerykanów! Mecz rezerw dla Brazylii

Reprezentacja Brazylii pokonała Stany Zjednoczone 3:0 (25:20, 25:18, 25:19) w meczu trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Była to pierwsza porażka podopiecznych Johna Sperawa na tym turnieju. Oba zespoły wystąpią w półfinale turnieju. Oba zespoły już przed meczem miały zapewniony awans do półfinału. Można było się spodziewać, że trenerzy desygnują do gry rezerwowych zawodników i tak też się stało.

Mecze Brazylii w III fazie - zobacz skróty:

Siatkarska uczta w Turynie! Brazylia odwróciła losy meczu, Rosja pod ścianą

W pierwszym spotkaniu trzeciej fazy mistrzostw świata siatkarze Brazylii wygrali w Turynie z Rosją 3:2. Ekipa Canarinhos nie miała wiele do powiedzenia w dwóch pierwszych partiach, ale w kolejnych zdołała odwrócić losy tej konfrontacji! Brazylia i Rosja, wraz z ekipą Stanów Zjednoczonych, rywalizują w grupie I.

Polska - Serbia 3:0. Skrót meczu

Polscy siatkarze wygrali w Turynie z Serbią 3:0 w spotkaniu grupy J w trzeciej rundzie mistrzostw świata. Podopieczni trenera Vitala Heynena są bardzo blisko gry w półfinale. W piątek zmierzą się z Włochami i do awansu wystarczy im wygranie seta, a w przypadku porażki 0:3 korzystny bilans małych punktów.

Mecze Serbów w III fazie - zobacz skróty:

MŚ 2018: Włochy - Serbia 0:3. Skrót meczu

W pierwszym spotkaniu grupy J trzeciej fazy mistrzostw świata siatkarzy Włosi ulegli w Turynie reprezentacji Serbii 0:3. W kolejnych spotkaniach tej grupy Polska zagra z Serbią (27 września, godzina 20.30), a na zakończenie Włosi zmierzą się z Polakami (28 września, godzina 21.15). Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny.

MŚ w siatkówce: Brazylia - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport

W centrum sportowym Pala Alpitour w Turynie cztery czołowe drużyny turnieju walczą o wymarzony finał siatkarskiego mundialu. Jako pierwsi na parkiet wyjdą Serbowie i Brazylijczycy, którzy powalczą o udział w finale MŚ. Transmisja pierwszego półfinału MŚ Brazylia - Serbia w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu półfinałowego mistrzostw świata siatkarzy 2018 Brazylia – Serbia. Początek spotkania o godzinie 17.00.