PŚ w pływaniu: Kawęcki trzeci w Eindhoven

Radosław Kawęcki zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym w zawodach pływackiego Pucharu Świata na krótkim basenie w holenderskim Eindhoven.

W finale swojej koronnej konkurencji tegoroczny wicemistrz Europy uzyskał czas 1.52,42 i przegrał z wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Australijczykiem Mitchellem Larkinem - 1.49,75 oraz Japończykiem Ryosuke Irie - 1.50,15.

W Holandii z biało-czerwonych startuje jeszcze Alicja Tchórz. W piątek osiągnęła 12. wynik kwalifikacji na 50 m st. grzbietowym 27,41 i nie zdołała awansować do finałowej ósemki. Najlepsza okazała się siódma w eliminacjach Brazylijka Etiene Medeiros - 26,07.

Polka na 12. pozycji została również sklasyfikowana na 100 m st. zmiennym, uzyskując 1.00,51. Najszybsza w eliminacjach i finale okazała się utytułowana Węgierka Katinka Hosszu - 57,44.