Smith znokautował Grovesa w finale WBSS

Sporty walki

Callum Smith zwyciężył w turnieju World Boxing Super Series w wadze super średniej. W finale w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej znokautował w siódmej rundzie innego Brytyjczyka George'a Grovesa. Stawką był tytuł mistrza świata WBA i trofeum im. Muhammada Alego.

28-letni Smith jest niepokonany na zawodowych ringach, dotychczas odniósł 25 zwycięstw. Dwa lata starszy Groves legitymuje się rekordem 28-4.

Obaj w drodze do finału wygrali po dwie walki - Smith pokonał na punkty Erika Skoglunda i Nieky'ego Holzkena, a Groves, do którego należał pas WBA, zwyciężył w czwartej rundzie Jamiego Coxa i na punkty Chrisa Eubanka Jr.

Pięściarski turniej WBSS rozgrywany był także w kategorii junior ciężkiej. W lipcowym finale Ukrainiec Ołeksandr Usyk wygrał w Moskwie na punkty z Rosjaninem Muratem Gasijewem, z którym w ćwierćfinale przegrał Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

W nowej edycji w junior ciężkiej wystąpi dwóch polskich bokserów - 20 października w Orlando Mateusz Masternak spotka się z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem, a 10 listopada w Chicago Krzysztof Głowacki będzie walczył z Rosjaninem Maksimem Własowem.