Pierwszy gol Kapustki w Belgii!

Bartosz Kapustka strzelił swojego pierwszego gola w barwach Oud-Heverlee Leuven. Jego drużyna przegrała jednak 1:3 z St. Gilloise i zajmuje ostatnie miejsce w Proximus League.

Polak zadebiutował na zapleczu pierwszej ligi belgijskiej 15 września. Mecz z St. Gilloise, które jest liderem Proximus League, był jego trzecim w lidze. Drużyna Kapustki do 56. minuty przegrywała 0:3 po trzech golach Youssoufa Niakate.

"Kapi" w 79. minucie otrzymał żółtą kartkę, a kilka chwil później wykorzystał rzut karny, ustalając wynik spotkania. Była to jego pierwsza bramka od 27 sierpnia, kiedy to trafił do bramki w meczu Leicester U23 - Blackburn U23 w ramach Premier League 2.

Kapustka rozegrał już trzecie całe spotkanie. Jego Oud-Heverlee Leuven zajmuje ostatnie, ósme miejsce w tabeli Proximus League. W ośmiu kolejkach zespół Polaka wywalczył jedynie sześć punktów.

Kapustka trafił Oud-Heverlee Leuven na sam koniec letniego okienka transferowego. Leicester City wypożyczyło Polaka do czerwca 2019 roku. Poprzedni sezon 22-latek spędził w SC Freiburg.

Oud-Heverlee Leuven - St. Gilloise 1:3 (0:2)

Bramki: Kapustka 86-karny - Niakate 7, 34, 56