Bayern Monachium wciąż bez zwycięstw w Lidze Młodzieżowej UEFA

Młodzi zawodnicy Bayernu Monachium pozostają bez zwycięstwa w aktualnych rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA. W meczu drugiej kolejki z Ajaksem Amsterdam "Bawarczycy" prowadzili już 2:1, jednak w końcówce gola na wagę remisu strzelił Sven Botman.

Na inaugurację zmagań w Lidze Młodzieżowej UEFA Bayern wysoko przegrał z Benfiką 0:3. Hiszpanie całkowicie stłamsili wówczas u siebie Niemców i dwubramkowe prowadzenie wypracowali już po upływie osiemnastu minut. Szczególnie efektowne było pierwsze trafienie "Orłów", gdy Jota przerzucił jednego z rywali, a następnie posłał piłkę między nogami bramkarza.

"Bawarczycy" nie mieli również szczęścia w meczu drugiej kolejki, w której podejmowali u siebie rówieśników z Ajaksu Amsterdam. Gospodarze musieli już bowiem gonić wynik od drugiej minuty spotkania, gdy piłkę do ich bramki wbił Noa Lang. Później udało im się wyjść na prowadzenie za sprawą Meritana Shabaniego oraz Larsa Lukasa Maiego, jednak nie udało im się dowieźć go do końca. W 90. minucie rezultat wyrównał obrońca gości - Botman.

W 76. minucie meczu z boiska zszedł posiadający podwójne, polsko-niemieckie obywatelstwo Marcel Noah Zylla. Osiemnastolatek został powołany przez Jacka Magierę na najbliższe dwa mecze (11 października z Czechami i 16 z Holendrami) reprezentacji Polski U-20.

Bayern Monachium - Ajax Amsterdam 2:2 (0:1)

Bramki: Lars Lukas Mai 59', Meritan Shabani 70' - Noa Lang 2', Sven Botman 90'.

W załączonym materiale wideo skrót meczu.