Liga Mistrzów: Benfica Lizbona znów wygrała w Grecji! Rezerwowy bohaterem

Benfica Lizbona wygrała na wyjeździe z AEK Ateny 3:2 w spotkaniu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został rezerwowy Alfa Semedo, który strzelił zwycięskiego gola. Goście grali przez całą drugą połowę w dziesiątkę.

Goście otworzyli wynik już w 6. minucie. Bramkarz AEK Ateny Vassilis Barkas obronił strzał Gedsona Fernandesa, ale odbił piłkę tuż przed siebie... Prosto pod nogi niepilnowanego Harisa Seferovicia, który skorzystał z prezentu i umieścił piłkę w siatce. Minął kwadrans i było już 2:0 dla gości. Tym razem Pizzi ładnie dośrodkował w pole karne do wbiegającego Aleksa Grimaldo, który z kilku metrów pokonał Barkasa.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy czerwoną kartkę za drugą żółtą obejrzał Ruben Dias, co mogło zwiastować emocje po przerwie. Tak też się stało! W 53. i 63. minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Klonaridis, doprowadzając do wyrównania. To nie był koniec... W 74. minucie rezerwowy Alfa Semedo przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, po czym pokonał bramkarza uderzeniem zza pola karnego. W ten sposób ustalił wynik meczu!

Piłkarze Benfiki Lizbona najwyraźniej lubią grać w Grecji. Wystarczy przypomnieć, że w fazie play-off LM wyeliminowali PAOK Saloniki, remisując u siebie 1:1 i wygrywając na wyjeździe 4:1.

AEK Ateny – Benfica Lizbona 2:3 (0:2)

Bramki: Klonaridis 53, 63 - Seferović 6, Grimaldo 15, Semedo 74

AEK Ateny: Vassilis Barkas – Michalis Bakakis, Marios Oikonomou (68. Uros Cosić), Dmytro Czyhrynski, Niklas Hult – Kostas Galanopoulos, Andre Simoes (79. Rodrigo Galo) – Tasos Bakasetas, Viktor Klonaridis, Petros Mantalos – Ezequiel Ponce (60. Giorgos Giakoumakis)

Benfica Lizbona: Odisseas Vlachodimos – Andre Almeida, Ruben Dias, German Conti, Alex Grimaldo – Pizzi (62. Alfa Semedo), Ljubomir Fejsa, Gedson Fernandes – Eduardo Salvio (46. Cristian Lema), Haris Seferović, Rafa Silva (84. Franco Cervi)

Żółte kartki: Ponce, Bakasetas – Dias, Almeida, Grimaldo

Czerwona kartka: Dias (45+4, za drugą żółtą)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.