Liga Mistrzów: Olympique Lyon wyszarpał remis

Olympique Lyon zremisował u siebie z Szachtarem Donieck 2:2 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, chociaż w pewnym momencie przegrywał już 0:2. Francuzi są liderem grupy F.

Olympique Lyon sprawił niespodzianką w pierwszej kolejce fazy grupowej LM, wygrywając na wyjeździe z Manchesterem City 2:1. Wydawało się, że Francuzi pójdą za ciosem w spotkaniu z Szachtarem Donieck, tymczasem to goście mieli przewagę, którą tuż przed przerwą zamienili na gola. Ismaily zagrał z lewej strony boiska do Juniora Moraesa, który z strzałem z pierwszej piłki pokonał Anthony’ego Lopesa. Dla Brazylijczyka był to 10. gol w sezonie.

Na początku drugiej połowy, w 52. minucie gospodarze umieścili piłkę w siatce po główce Jasona Denayera i dobitce Houssema Aouara. Sędzia nie uznał jednak gola ze względu na spalonego. Sto osiemdziesiąt sekund później goście wyprowadzili zabójczy kontratak zakończony sprytnym strzałem Juniora Moraesa. Mimo tego, gospodarze zakasali rękawy i wzięli się do odrabiania strat. Skutecznie! Na przestrzeni dwóch minut bramki zdobyli Moussa Dembele i Leo Dubois. Jak się okazało, na wagę jednego punktu.

Mecz został rozegrany przy pustych trybunach. Kara została nałożona przez UEFA m.in. za transparenty z rasistowskimi treściami i starcia pseudokibiców z policjantami podczas meczu z CSKA Moska w poprzedniej edycji Ligi Europy.

Olympique Lyon - Szachatar Donieck 2:2 (0:1)

Bramki: Dembele 70, Dubois 72 - Junior Moraes 44, 55

Olympique Lyon: Anthony Lopes – Leo Dubois, Marcelo, Jason Denayer, Ferland Mendy – Lucas Tousart, Tanguy Ndombele (87. Pape Cheikh) – Bertrand Traore (63. Memphis Depay), Nabil Fekir, Houssem Aouar – Moussa Dembele (81. Maxwel Cornet)

Szachtar Donieck: Andrij Pjatow – Mykola Matwijenko, Serhij Krywcow, Jarosław Rakicki, Ismaily – Maycon, Taras Stepanenko – Marlos (90+1. Fernando), Alan Patrick (75. Wiktor Kowalenko), Taison – Junior Moraes (83. Olarenwaju Kayode)

Żółta kartka: Fekir

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.