Liga Mistrzów: Efektowny triumf AS Roma. Hat-trick Dżeko

To był udany wtorek dla drużyn z Półwyspu Apenińskiego w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Najpierw ekipa Juventusu pokonała u siebie Young Boys Berno 3:0, natomiast nieco ponad dwie godziny później w stolicy Italii zespół AS Roma jeszcze wyżej uporał się z Viktorią Pilzno, wygrywając 5:0. Spotkanie sędziowali polscy arbitrzy z Pawłem Raczkowskim na czele.

Rzymianie po porażce w Madrycie z Realem w pierwszej kolejce Champions League chcieli za wszelką cenę odnieść pierwsze zwycięstwo w grupie. Ich motywacja została udokumentowana już w trzeciej minucie, ponieważ wynik spotkania otworzył Edin Dżeko, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem po długim rogu pokonał Matusa Kozacika.

To niejako ustawiło przebieg dalszej rywalizacji. Czeska drużyna podłamana takim scenariuszem próbowała wrócić na właściwe tory, ale to gospodarze nadal dominowali. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył reprezentant Bośni i Hercegowiny, który przyjął futbolówkę w polu karnym i bardzo mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywala.

W drugiej połowie AS Roma nadal dążyła do zdobycia kolejnych bramek. W 64. minucie swoją okazję wykorzystał Cengiz Under, który dostał podanie z głębi pola i strzałem przy dalszym słupku dał swojej ekipie trzybramkowe prowadzenie. Niespełna dziesięć minut później było już 4:0 za sprawą Justina Kluiverta. Holender wpisał sie na listę strzelców po tym jak niepewnie interweniował Kozacik. Co ciekawe, 19-latek jest najmłodszym piłkarzem Romy, który strzelił gola w rozgrywkach Champions League. Było to premierowe trafienie tego zawodnika w barwach tego klubu.

W samej końcówce gości dobił jeszcze Dżeko, który głową skompletował hat-tricka. Ostatecznie AS Roma nie dała Viktorii żadnych szans i odniosła pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Team z Pilzna po remisie 2:2 z CSKA Moskwa, ponosi pierwszą porażkę.

AS Roma - Viktoria Pilzno 5:0 (2:0)

Bramki: Dżeko 3, 40, 90+2, Under 64, Kluivert 73

AS Roma: Robin Olsen - Aleksandar Kolarov (Luca Pellegrini 75.), Juan Jesus, Federico Fazio, Alessandro Florenzi - Steven Nzonzi, Bryan Cristante, Justin Kluivert, Lorenzo Pellegrini (Nicolo Zaniolo 75.) , Cengiz Under (Patrik Schick 75.) - Edin Dżeko

Viktoria Pilzno: Matus Kozacik - David Limbersky, Roman Hubnik, Lukas Hejda, Radim Reznik - Jan Kovarik, Patrik Hrosovsky, Roman Prochazka, Martin Zeman (Ubong Ekpai 71.), Tomas Horava (Daniel Kolar 65.) - Michael Krmencik (Jakub Reznicek 78.)

Żółte kartki: Schick - Hejda

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.