Okazałe zwycięstwo Manchesteru United w Lidze Młodzieżowej UEFA

Młodzi piłkarze Manchesteru United rozbili 4:0 Valencię w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA. Dla "Czerwonych Diabłów" jest to druga wygrana w LM UEFA. Pierwsze zwycięstwo podopieczni Nicky'ego Butta zanotowali na wyjeździe nad Young Boys Berno.

Hiszpańska ekipa prowadzona przez byłego znakomitego napastnika Mistę tylko przed pierwsze półgodziny była równorzędny rywalem dla Manchesteru. W 30. minucie wynik spotkania otworzył 19-letni napastnik Joshua Bohui. Był to jedyny gol strzelony w pierwszej części gry.

Po przerwie Anglicy rozwiązali worek z bramkami. Pięć minut od rozpoczęcia drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mason Greenwood. W jego ślady poszedł holenderski napastnik Tahith Chong, który pokonał bramkarza gości w 61. minucie i wybił z głowy graczy z Walencji osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Wynik wtorkowego spotkania ustalił rezerwowy Millen Baars. Holender zaaplikował czwartego gola Guillermo Tarazona w 83. minucie gry.

Dla Valencia była to druga porażka tych rozgrywkach. Dwa tygodnie temu przegrali z Juventusem 0:1.

Manchester United - Valencia 4:0 (1:0)

Bramki: Bohui (30'), Greenwood (50'), Chong (61'), Baars (83')

W załączonym materiale wideo skrót meczu.