Liga Mistrzów: Szlagier nie zawiódł! Świetny mecz i efektowny triumf Barcy

W meczu 2. kolejki fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów ekipa Tottenhamu przegrała u siebie z FC Barcelona 2:4. Obie drużyny stworzyły znakomite widowisko. Bramek mogło paść o wiele więcej! Dla Kogutów to druga porażka w tej edycji Champions League, podczas gdy Duma Katalonii może pochwalić się kompletem punktów.

Konfrontacja na Wembley rozpoczęła się znakomicie dla przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie już w 2. minucie za sprawą Philippe Coutinho. Spory błąd popełnił goalkiper Tottenhamu, Hugo Lloris, który niepotrzebnie opuścił bramkę, aby dobiec do Jordiego Alby. Ten odegrał piłkę do Brazylijczyka, który dopełnił formalności.

W 28. minucie podopieczni Ernesto Valverde prowadzili już różnicą dwóch trafień. Katalończycy zaprezentowali fenomenalną akcję, którą zapoczątkował Leo Messi. Argentyńczyk zagrał górną piłkę do będącego w polu karnym Luisa Suareza. Ten odegrał futbolówkę klatką piersiową do Coutinho. O ile dopadający do niej były piłkarz Liverpoolu nie był w stanie pokonać Llorisa, o tyle chwilę później kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Ivan Rakitić.

Końcówka pierwszej połowy przyniosła wymianę ciosów. Obie drużyny stwarzały groźne akcje podbramkowe. Tempo było imponujące. Ale gole nie padły. Do przerwy Blaugrana schodziła z prowadzeniem 2:0.

W drugiej połowie emocji było może i więcej niż w pierwszej. Już w 47. minucie Messi przymierzył zza pola karnego i trafił w słupek. Co ciekawe, w 51. minucie argentyński gwiazdor popisał się niemal identyczną akcją, która znowu skończyła się na aluminium.

Niewykorzystane dwie akcje Messiego zemściły się w 52. minucie, w której ambitnie zachował się Harry Kane. Reprezentant Anglii odebrał futbolówkę w polu karnym rywali, a następnie ta trafiła pod nogi Erika Lameli. Argentyńczyk oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, dając miejscowym nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji.

Im bliżej końcowego gwizdka, tym kibice byli świadkami coraz ostrzejszej gry. Nadzieje gospodarzy prysły w doliczonym czasie gry. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnili obrońcy Kogutów. Szybki odbiór przeciwnika sprawił, że do futbolówki dopadł Messi, który w sytuacji sam na sam z Llorisem ustalił rezultat na 4:2 dla Barcelony.

Tottenham poniósł drugą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, natomiast Barcelona ma na swoim koncie komplet punktów.

Tottenham - FC Barcelona 2:4 (0:2)

Bramki: H. Kane (52.), E. Lamela (66.) - P. Coutinho (2.), I. Rakitić (28.), L. Messi (56., 90.)

Żółte kartki: T. Alderweireld (14.), V. Wanyama (41.), E. Lamela (44.), H. Kane (74.), E. Dier (90'+3) - Arthur (59.), S. Busquets (71.)

Tottenham: Hugo Lloris - Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Davinson Sanchez, Ben Davies - Harry Winks, Victor Wanyama (Eric Dier 57.), Lucas, Erik Lamela (Fernando Llorente 79.), Heung-Min Son (Moussa Sissoko 66.), Harry Kane

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Arthur (Arturo Vidal 87.), Sergio Busquets (Thomas Vermaelen 90'+1), Ivan Rakitić - Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho (Rafinha 83.)

Relacja zakończona

Koniec meczu! FC Barcelona pokonuje na wyjeździe Tottenham 4:2. To był naprawdę znakomity mecz z wieloma sytuacjami podbramkowymi! W Neapolu gospodarze rzutem na taśmę zapewniają sobie triumf nad Liverpoolem 1:0! Zwycięskiego gola strzelił Insigne. To nie był zatem dobry wieczór dla angielskich ekip. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Żółta kartka dla Dier'a.

Arbiter doliczył cztery minuty.

Jeszcze jedna zmiana w Barcelonie. Vermaelen za Busquetsa.

Goool!!! Fatalny błąd w defensywie Tottenhamu! Strata piłki i szybki przechwyt przez Barcelonę. Piłkę otrzymał Messi, który był niemal osamotniony w polu karnym. Argentyńczyk pewnie pokonał Llorisa. Czyżby po meczu?

W meczu Napoli - Liverpool nadal 0:0. Plac gry opuścił Milik, ale na boisku jest Zieliński.

Wynik sprawia, że zapowiada się nerwowa końcówka, a w związku z tym gra na czas i przepychanki.

Kolejna zmiana w Barcelonie. Vidal wchodzi w miejsce Arthura.

Wrzutka w pole karne i strzał głową Kane'a. Będzie jeszcze jeden rzut rożny.

To powinno być 3:3! Kapitalna akcja Lucasa, który wbiegł w pole karne między zawodników Barcy i oddał strzał, lecz został w ostatniej chwili zablokowany! Tylko rzut rożny dla Tottenhamu.

Zmiana w zespole gości. Rafinha za Coutinho.

Strzał Lucasa zza pola karnego, ale zbyt lekki. Pewnie broni ter Stegen.

Roszada w składzie Kogutów. Lamela zmieniony przez Llorente.

Brzydki fragment gry w tym spotkaniu. Co chwila sędzia używa gwizdka.

Żółta kartka dla Kane'a za faul na Pique.

A to szybka odpowiedź Messiego:

Piękna akcja Barcelony i bezbłędny finisz Messiego!

▶️ Obejrzyj wideo na naszej stronie...

Wróćmy do bramki Kane'a na 1:2.

Tottenham - FC Barcelona 1:2. Gol Kanea

Żółta kartka dla Busquetsa za faul na Lameli. Typowe przewinienie taktyczne.

To mogło być wejście smoka Sissoko, który oddał mocny strzał blisko bramki ter Stegena, ale wysoko nad poprzeczką.

Na boisku w ekipie Kogutów zaprezentował się Sissoko, który zmienił Sona.

Lloris blisko powtórzenia błędu z początku meczu! Francuz wybiegł poza swoje pole karne i nabił piłkę na nogi Messiego w taki sposób, że futbolówka zmierzała w stronę bramki Tottenhamu. Biegł do niej Argentyńczyk, ale został zablokowany przez defensorów gospodarzy! To mógł być kuriozalny gol.

Goool!!! Tottenham nie daje za wygraną! Wszystko zapoczątkował Kane, który ambitnie wyszarpał piłkę w polu karnym Barcy. Następnie do futbolówki dopadł Lamela, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego zdobywa bramkę kontaktową!

Barcelona w swoim stylu wymienia podania na swojej połowie.

Suarez otrzymał podanie w polu karnym, ale oddał za lekki strzał i pewnie interweniuje Lloris.

Żółta kartka dla Arthura.

Mieliśmy pierwszą zmianę w ekipie gospodarzy. Eric Dier wszedł w miejsce Wanyamy.

Goool!!! Ależ emocje w stolicy Anglii! Cios za cios, bramka za bramkę. Messi zagrał do Alby, a ten odegrał mu piłkę w polu karnym. Argentyńczyk w myśl powiedzenia "do trzech razy sztuka", posyła piłkę do siatki Llorisa!

Trochę inaczej wygląda sytuacja w Neapolu, gdzie nadal remis 0:0 w starciu Napoli - Liverpool.

Mecz na Wembley absolutnie nie ma prawa nikogo rozczarować!

Goool!!! Tottenham odpowiada! Mogło być 3:0 dla Barcelony, a tymczasem akcja Kane'a, który wpada w pole karne, mija szybkim zwodem Semedo i strzałem po długim rogu pokonuje ter Stegena!

Kopiuj, wklej z sytuacji sprzed kilku minut. Znowu Messi przed polem karnym Tottenhamu i znowu w słupek!

Wrzutka w pole karne. Najwyżej wyskoczył Kane, lecz nie dał rady oddać strzału.

Rzut rożny dla Tottenhamu.

Lloris zmuszony do opuszczenia pola karnego. Francuz zdążył wybić piłkę zanim dopadł do niej jeden z zawodników Barcy.

Oba zespoły rozpoczęły drugą połowę bez zmian.

Słupek Messiego! Argentyńczyk znalazł się na wprost bramki Llorisa i zdecydował się na płaski, precyzyjny strzał zza pola karnego, ale minimalnie niecelny.

Zaczynamy drugą połowę!

Piłkarze Tottenhamu już na murawie. Czekamy na wyjście zawodników Barcy.

Oto druga bramka dla Dumy Katalonii po znakomitej akcji.

Fantastyczny wolej Rakiticia! Lloris bez szans

Pierwszy gol dla Katalończyków padł już na samym początku spotkania.

Tottenham - FC Barcelona 0:1. Gol Coutinho

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Tottenham przegrywa z Barceloną 0:2. W Neapolu także zabrzmiał ostatni gwizdek, gdzie kibice oglądali po pierwszych trzech kwadransach bezbramkowy remis.

Przerwa w grze, bowiem ucierpiał w narożniku boiska Tottenhamu Messi.

Arbiter dolicza trzy minuty.

Lamela ukarany żółtą kartką za faul na Busquetsie w środku pola.

Barcelona szanuje piłkę w końcówce pierwszej połowy.

W Neapolu pech dopadł jednego z zawodników The Reds.

Ogromny pech gwiazdy Liverpoolu. Groźna kontuzja bez udziału rywala

Daleki cross Alby do Suareza, ale Urugwajczyk nie dał rady przyjąć piłki.

Jak długo piłkarze obu ekip wytrzymają takie tempo?

Próba Messiego w polu karnym Spurs, jednak prosto w ustawionego Llorisa.

I przenosimy się pod pole karne Barcelony! Świetnie zachował się ter Stegen, który wyciągnął się jak struna, aby sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Na futbolówkę już czekał Son, ale jednak Niemiec uprzedził go swoją interwencją.

Dużo dzieje się na Wembley! Tym razem Coutinho zza pola karnego, ale broni Lloris.

Trippier w polu karnym Barcy, ale podczas przyjęcia piłki zagrywa reką.

Kolejna szansa dla gości. Tym razem Suarez, ale jego uderzenie po długim rogu minimalnie niecelne.

Goool!!! Znakomita akcja Barcelony! Można powiedzieć, że Duma Katalonii rozklepała rywali w swoim stylu. Wszystko zapoczątkował Messi, który zagrał górną piłkę w pole karne do Suareza. Ten klatką piersiową odegrał do Coutinho. Temu nie udało się pokonać Llorisa, ale do futbolówki dopadł Rakitić, który oddał fenomenalny strzał od słupka.

A co słychać w Neapolu? Po 25 minutach meczu Napoli - Liverpool wciąż remis 0:0. Przypomnijmy, że od pierwszego gwizdka w ataku gospodarzy gra Arkadiusz Milik, natomiast Piotr Zieliński siedzi na ławce rezerwowych.

Ofensywna akcja Barcelony, prostopadłe podanie Messiego do Alby, ale ten na spalonym.

Mieliśmy przerwę w grze, ponieważ ucierpiał Busquets po ostrym ataku Bena Daviesa. Gra została już wznowiona.

Tottenham umiejętnie utrzymał się przy piłce pod pressingiem Barcelony, ale faulował w ataku Son.

Dośrodkowanie Messiego na głowę Lengleta, ale ten posłał piłkę wysoko nad bramką.

Faulowany na połowie Tottenhamu Coutinho. Żółta kartka dla Alderweirelda.

Skrzydłowa akcja Trippiera, który wpadł w pole karne Barcelony, ale zabrakło wsparcia ze strony jego kolegów z drużyny.

Po dziesięciu minutach gry Tottenham przegrywa z Barceloną 0:1. W Neapolu gospodarze bezbramkowo remisują z Liverpoolem.

Rzut wolny dla Tottenhamu na prawym skrzydle. Dośrodkowanie Lameli, ale za krótkie.

Gospodarze próbują otrząsnąć się po fatalnym początku. Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, ale wybijają piłkę goście.

Messi faulowany na połowie Tottenhamu.

Goool!!! Fenomenalny początek dla Barcelony. Świetne podanie z głębi pola Messiego, który obsłużył Jordi Albe. Na szesnasty metr wyszedł do niego Hugo Lloris, wydaje się, że niepotrzebnie. Zawodnik Barcy odegrał piłkę do Coutinho, który sfinalizował całą akcję. Duży błąd golkipera Spurs.

Zaczynamy!

Piłkarze Tottenhamu i Barcelony już gotowi do wyjścia na murawę.

Zakończyły się już dwa spotkania, które rozpoczęły się o godz. 18:55. Lokomotiv Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie przegrał z Schalke 0:1, natomiast PSG rozgromiło u siebie Crvene zvezda aż 6:1.

Smokowski i Hajto zapowiadają mecz Napoli - Liverpool

Obecnie na Wembley trwa rozgrzewka obu drużyn.

Czy Mohamed Salah znowu zostanie bohaterem The Reds?

Ciekawe będzie również w Neapolu, gdzie ekipa SSC Napoli zmierzy się z Liverpoolem. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty Arkadiusz Milik. Piotr Zieliński na ławce rezerwowych.

Kończy się powoli mecz w Paryżu, gdzie Paris Saint Germain podejmuje Crvene zvezda. Już po pierwszej połowie gospodarze uzyskali prowadzenie 4:0, a dublet w dwie minuty ustrzelił Neymar.

Liga Mistrzów: Dublet Neymara w dwie minuty! (WIDEO)

Paris Saint-Germain zgodnie z planem bardzo szybko rozstrzelał skazywaną na pożarcie Crveną zvezdę w II kolejce Ligi Mistrzów. Czołową postacią początku spotkania był Neymar, który niemal w pojedynkę ustawił mecz dwiema bramkami. Neymar był sfaulowany przed polem karnym w 20. minucie i sam wymierzył sprawiedliwość kapitalnym strzałem z rzutu wolnego.

W pierwszej kolejce Tottenham przegrał na wyjeździe z Interem Mediolan 1:2, natomiast FC Barcelona pokonała u siebie PSV Eindhoven 4:0.

Zestawienie Dumy Katalonii:

Skład gospodarzy wygląda następująco:

Czas na kolejne emocje związane z Ligą Mistrzów. Jedno z najciekawszych spotkań w drugiej kolejce Champions League odbędzie się na Wembley, gdzie Tottenham zmierzy się z FC Barceloną. Początek meczu o godz. 20:55.