Liga Mistrzów: Napoli wydarło zwycięstwo w 90. minucie! Bezbarwny Liverpool przegrał w we Włoszech

Napoli przez 90 minut nie potrafiło potwierdzić swojej przewagi w meczu z Liverpoolem. Ostatecznie, po golu Lorenzo Insigne, ekipa z Neapolu wygrała 1:0 i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli grupy C Ligi Mistrzów.

Liverpool w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał faworyzowane Paris Saint-Germain 3:2. Napoli zanotowało poważną wpadkę, remisując bezbramkowo z Crveną zvezdą. W weekend obie drużyny rywalizowały w krajowych rozgrywkach z bardzo trudnymi rywalami. "The Reds" zremisowali 1:1 z Chelsea, a ekipa Carlo Ancelottiego przegrała z Juventusem 0:1.

Starcie z Liverpoolem drużyna z Neapolu rozpoczęła z Arkadiuszem Milikiem w pierwszym składzie. Piotr Zieliński usiadł na ławce rezerwowych. Od początku tempo meczu nie rozpieszczało kibiców zgromadzonych na Stadio San Paolo. W 16. minucie na murawę upadł Naby Keita. Pomocnik Liverpoolu długo był opatrywany przez lekarzy, aż w końcu opuścił boisko na noszach. Wydaje się, że przy jego urazie nie brał udziału żaden z piłkarzy Napoli.

W pierwszej połowie najlepszą okazję stworzył Lorenzo Insigne, którego strzał minimalnie chybił słupek bramki Alissona. Brazylijski bramkarz z bardzo dobrej stronie pokazał się po przerwie, kiedy kilkukrotnie ratował swoją drużynę przed stratą gola. Szanse tworzył sobie Milik, ale gola nie udało mu się strzelić. Polak opuścił boisko w 68. minucie.

Liverpool grał grubo poniżej swoich możliwości. Bezbarwny występ zanotował Mohamed Salah, trzeba jednak przyznać, że koledzy nie ułatwiali mu życia.

Akcję meczu gospodarze przeprowadzili w 90. minucie. Insigne wykorzystał podanie Jose Callejona i zapewnił trzy punkty zespołowi z Neapolu. Podopieczni Ancelottiego wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli grupy C, Liverpool jest drugi.

Napoli - Liverpool 1:0 (0:0)

Bramki: Insigne 90

Napoli: Ospina - Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Rui - Allan, Hamsik (Zieliński 81'), Ruiz (Verdi 68') - Callejon, Milik (Mertens 68'), Insigne

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Milner (Fabinho 76'), Wijnaldum, Keita (Henderson 19') - Salah, Firmino, Mane (Sturridge 89')

Żółte kartki: Koulibaly - Milner