Pogrom w Lidze Młodzieżowej UEFA! Faworyt wygrał 10:1

Zespół Chelsea do lat 19 jest jednym z faworytów Liga Młodzieżowej UEFA. Przekonaliśmy się o tym choćby w meczu pierwszej rundy ścieżki mistrzowskiej. Najbardziej utytułowana drużyna w historii tych rozgrywek rozbiła u siebie Molde aż 10:1!

"The Blues" w trakcie pięcioletniego trwania Ligi Młodzieżowej UEFA dwukrotnie świętowali końcowy triumf, a przed rokiem dotarli do finału, w którym ulegli Barcelonie. W tym sezonie także są kandydatami do końcowego triumfu. Próbkę ich siły mogliśmy zaobserwować w meczu pierwszej rundy przeciwko Molde. Wiadomo, że rywal nie był najsilniejszy, ale stył i tak zrobił wrażenie.

Już do przerwy Chelsea prowadziła aż 7:0! Po dwa gole strzelili Charlie Brown, Bill Gilmour oraz Daishawn Redan, a do własnej siatki trafił Thor Olav Moe. Po przerwie gospodarze dorzucili jeszcze trzy trafienia. Hat-tricki skompletowali Gilmour i Redan (obaj mają po 17 lat i z powodzeniem występują w drużynach do lat 23!), swojego gola strzelił też George McEachran. Honor przyjezdnych, jeśli tak można powiedzieć - uratował Anders Iversen.

W spotkaniach ścieżki Ligi Mistrzów punkty stracił Liverpool, który w niecodziennych okolicznościach stracił bramkę w doliczonym czasie gry! W momencie strzelenia gola przez Gianlukę Gaetano na boisku była więcej niż... jedna piłka.

Wyniki:

Chelsea - Molde 10:1 (7:0)
Bramki: Brown 14, 43, Moe 23 (sam.), Gilmour 25, 37, 57, Redan 26, 39, 50, McEachran 65 - Iversen 72.

Atletico - Club Brugge 1:2
Bramki: Camello 32 - Ngonge 29, 80.

PSV - Inter 2:1
Bramki: Piroe 86, Vertessen 90+3 - Colidio 24.

PSG - Crvena Zvezda 2:1
Bramki: Kapo 8, Fressange 80 - Joveljic 45+1.

Napoli - Liverpool 1:1
Bramki: Gaetano 90+4 - Adekanye 28.