NHL: Porażki obrońców tytuły i finalistów Pucharu Stanleya

Zdobywcy Pucharu Stanleya Washington Capitals oraz finaliści poprzedniego sezonu Vegas Golden Knights ponieśli porażki w czwartkowych spotkaniach hokejowej ligi NHL.

Capitals przegrali na wyjeździe z Pittsburgh Penguins 6:7 po dogrywce, zaś drużyna z Las Vegas uległa Philadelphia Flyers 2:5.

W 43. minucie po bramce Jewgienija Małkina "Pingwiny" objęły prowadzenie 6:4, ale do remisu doprowadził T.J.Oshie. W 54. minucie, w odstępie zaledwie 21 sekund, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

O zwycięstwie Penguins przesądziło trafienie Krisa Letanga w 80. sekundzie dogrywki. To był jego drugi gol w czwartkowym meczu.

Hokeiści Capitals rozegrali drugie spotkanie w nowym sezonie, w środę rozgromili Boston Bruins 7:0.

Od porażki 2:5 z Flyers, rozgrywki rozpoczęli zawodnicy Golden Knights, którzy byli rewelacją zmagań 2017/2018. Jako debiutanci dotarli do wielkiego finału.

Z rywalami z Filadelfii wygrywali po bramce Jonathana Marchessaulta (7.), ale potem Flyers zdobyli pięć goli i po niespełna 30 minutach był wynik 1:5. W trzeciej tercji rezultat ustalił Pierre-Edouard Bellemare (49.).

W spotkaniu Dallas Stars - Arizona Coyotes (3:0) wszystkie bramki strzelono w ciągu 96 sekund, między 25. a 26. minutą.