EBL: King Szczecin rozbił Spójnię Stargard

King Szczecin pokonał w Stargardzie Spójnię 95:64 w meczu oficjalnie inaugurującym sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi. Goście zadedykowali zwycięstwo trenerowi Mindaugasowi Budzinauskasowi, który z powodów zdrowotnych musiał tymczasowo wrócić na Litwę, aby poddać się leczeniu.

King świetnie wszedł w to spotkanie, a po trafieniu Pawła Kikowskiego prowadził nawet 6:0. Pierwsze punkty dla Spójni po powrocie do ekstraklasy rzucił z kolei Piotr Pamuła. Jednak po chwili przewaga gości wzrosła nawet do dziewięciu punktów. Szczecinianie świetnie prezentowali się w ataku, a dzięki akcji wykończonej przez Taurasa Jogelę po 10 minutach było 22:8. Początek drugiej kwarty również lepiej układał się dla ekipy trenera Łukasza Bieli. Sytuację stargardzian bardzo starał się zmieniać Anthony Hickey, a na parkiecie - mimo małej liczby treningów - pojawiał się także Byron Wesley. W pewnym momencie Spójnia dzięki skutecznym kontrom zmniejszyła straty, ale tylko na chwilę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:26.

Trzecia kwarta ponownie była pod pełną kontrolą Kinga. Kolejne trafienia Mateusza Bartosza i Martynasa Paliukenasa powiększyły przewagę tej ekipy nawet do 25 punktów. Spójnia nie mogła też zatrzymać Pawła Kikowskiego i Taurasa Jogeli, a prowadzenie rywali wzrastało. Po 30 minutach było 70:31. Ostatnią kwartę szczecinianie rozpoczęli od serii… 10:0 i całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. O lepszy wynik walczył jeszcze Piotr Pamuła, ale zwycięzca był już właściwie znany. King wygrał ostatecznie aż 95:64 w meczu oficjalnie inaugurującym sezon 2018/2019 Energa Basket Ligi.

Najlepszym strzelcem gości był Paweł Kikowski, który do 21 punktów dołożył 5 zbiórek. Anthony Hickey zanotował 21 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty dla gospodarzy.

Spójnia Stargard - King Szczecin 64:95 (7:22, 19:20, 13:28, 25:25)

Spójnia Stargard: Anthony Hickey 21, Piotr Pamuła 16, Wojciech Fraś 8, Nick Madray 6, Marcin Dymała 5, Dawid Bręk 3, Byron Wesley 3, Hubert Pabian 2, Konrad Koziorowicz 0, Maciej Raczyński 0, Albert Owens 0

King Szczecin: Paweł Kikowski 21, Tauras Jogela 20, Jakub Schenk 13, Martynas Paliukenas 11, Kaspars Vecvagars 10, Mateusz Bartosz 9, Łukasz Diduszko 5, Martynas Sajus 4, Darell Harris 2, Maciej Majcherek 0