Fortuna 1 Liga: Kontrowersje w Łodzi. ŁKS wygrał z Wigrami

W sobotnim spotkaniu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS Łódź wygrali z Wigrami Suwałki 2:1. Dwie bramki w tym spotkaniu – po jednej dla każdej ze stron – padły po rzutach karnych, w obu przypadkach decyzje arbitra o ich podyktowaniu wzbudziły sporo kontrowersji.

Pierwsza połowa meczu, w której obie ekipy miały swoje szanse bramkowe, mogła się podobać kibicom. Po początkowej przewadze przyjezdnych, inicjatywę zaczęli powoli przejmować piłkarze ŁKS. W 16. minucie Artur Bogusz przedarł się w polu karnym, ale piłkę po jego strzale bramkarz gości Damian Węglarz zdołał wybić na rzut rożny. Dwie minuty później w dobrej sytuacji skiksował Rafał Kujawa.

W ostatnich minutach tej części gry piłkarze Wigier popełnili kilka błędów w defensywie. Po jednym z nich, w 39. minucie Kujawa znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali, arbiter jednak odgwizdał spalonego. W 43. minucie gospodarze otworzyli wynik. Zaczęło się od faulu obrońców Wigier na dryblującym po prawej stronie  Danielu Ramirezie. Poszkodowany perfekcyjnie wykonał rzut wolny, dośrodkował na krótki słupek, a Kujawa – przy anemicznej reakcji rywali – zdołał strzałem głową skierować piłkę do siatki.

Po przerwie arbiter Sebastian Tarnowski podjął dwie kontrowersyjne decyzje, dyktując w przeciągu kilku minut dwie jedenastki – najpierw dal gości, następnie dla drużyny ŁKS. Pierwszą po dyskusyjnym faulu Jana Grzesika na Robercie Bartczaku. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Filip Karbowy i trafił w słupek bramki Wigier. Odbitą piłkę do własnej bramki dobił łódzki obrońca Jan Sobociński...

Dwie minuty później, z lewej strony szarżował Patryk Bryła i – przy delikatnym kontakcie z obrońcą Pawłem Olszewskim – padł w polu karnym Wigier. Sędzia i tym razem nie miał wątpliwości. Podyktował kolejną kontrowersyjną jedenastkę, tym razem dla gospodarzy. Pewnie wykorzystał ją Maksymilian Rozwandowicz.

Łodzianie uzyskali prowadzenie 2:1 i zdołali dowieźć je do końca. To druga wygrana ekipy ŁKS na własnym boisku w tym sezonie. Poprzednie zwycięstwo – 1:0 nad Stomilem Olsztyn – uzyskali 11 sierpnia, w 4. kolejce spotkań i również przypieczętował je strzał Rozwandowicza z rzutu karnego. Piłkarze Wigier nie zdołali zrehabilitować się po klęsce 0:5 z Podbeskidziem Bielsko-Biała na własnym boisku w poprzedniej serii gier.

ŁKS Łódź - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)

Bramki: Kujawa 43, Rozwandowicz 65 (k) - Sobociński 62 (s)

ŁKS: Michał Kołba - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz - Dani Ramírez, Wojciech Łuczak (46. Maciej Wolski), Lukáš Bielák, Piotr Pyrdoł (71. Łukasz Piątek), Patryk Bryła (86. Bartłomiej Kalinkowski) - Rafał Kujawa

Wigry: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Paweł Kaczmarczyk (46. Bartosz Mroczek), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy (74. Dawid Polkowski), Karol Mackiewicz (74. Piotr Kwaśniewski) - Robert Bartczak

Żółte kartki: Wolski - Węglarz, Adamec

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: 4 008.