Juventus odjeżdża rywalom. Ronaldo goni Piątka

Juventus nie miał większych problemów z ograniem Udinese na Stadio Frulli. Ósme zwycięstwo w ósmym meczu sezonu zapewnili Starej Damie Rodrigo Bentancur oraz Cristiano Ronaldo. Ten ostatni ma już na koncie cztery ligowe trafienia.

W pierwszym składzie Juventusu na wyjazdowe starcie z Udinese wyszedł oczywiście Wojciech Szczęsny, który w ciągu 90 minut dobrze poradził sobie z trzema strzałami w światło bramki. Jego koledzy zadbali zaś o to, by już przed przerwą strzelić dwa gole i spokojnie rozegrać drugie czterdzieści pięć minut.

Jako pierwszy w sobotni wieczór do siatki trafił Rodrigo Bentancur, który wykorzystał bardzo precyzyjne dośrodkowanie Joao Cancelo. W 33. minucie było więc 1:0, a już cztery minuty później goście prowadzili dwoma bramkami. O piłkę powalczył Mario Mandżukić, wycofał futbolówkę do Cristiano Ronaldo, który bez zastanowienia huknął w kierunku dalszego słupka.

Tym samym Portugalczyk ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Juve, które jest zdecydowanym liderem tabeli Serie A z kompletem zwycięstw. Ronaldo ma zaś na koncie już cztery gole i traci cztery trafienia do Krzysztofa Piątka w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Z kolei w klasyfikacji kanadyjskiej Portugalczyk zrównał się z Polakiem, bowiem ma także w swoim dorobku cztery asysty.

W 75. minucie na murawie pojawił się Łukasz Teodorczyk.

Udinese - Juventus 0:2 (0:2)
Bramki: Bentancur (33'), Ronaldo (37')