KSW: Materla i Askham w finale turnieju wagi średniej

Sporty walki

Michał Materla (17-4, 11 KO, 2 SUB) i Scott Askham (27-6, 9 KO, 12 SUB) zmierzą się w finale turnieju, który wyłoni mistrza wagi średniej KSW. Materla w swoim półfinale pokonał przed czasem Damiana Janikowskiego, a Askham znokautował Marcina Wójcika.

Półfinały turnieju wagi średniej rozegrane zostały podczas gali KSW 45 w Wembley Arenie. Jako pierwsi do klatki weszli Askham oraz Wójcik. Zdecydowanym faworytem był ten pierwszy i ze swojej roli wywiązał się znakomicie. Już po półtorej minuty posłał Wójcika middle-kickiem na matę, a później wykończył przeciwnika ciosami w parterze. Tym samym został pierwszym finalistą turnieju.

Jego finałowego rywala wyłonił arcyciekawie zapowiadający się pojedynek Materli z Janikowskim. W tym przypadku trudno było wskazać zawodnika, który miałby zdecydowaną przewagę nad rywalem. I pierwsze minuty rozgrzały do czerwoności publiczność, która raz po raz zrywała się po akcjach i jednego i drugiego. Ostatecznie to Materla wykończył jednak Janikowskiego w parterze i to jego ręka powędrowała po walce do góry. Tym samym dołączył do Askhama w finale.

Będzie to drugi pojedynek Materla - Askham. Pierwsze starcie miało miejsce 3 marca 2018 roku podczas KSW 42. Wtedy Anglik zaskoczył Polaka już po minucie i 9 sekundach i wykończył go fantastycznym kopnięciem na korpus. Jaki będzie scenariusz rewanżowej walki?

Obaj zawodnicy stanęli naprzeciw siebie tuż po walce Materli z Janikowskim. Pierwszy face-off przed rewanżową walką już za nami!