Zielona kartka pokazana po ataku Leona!

W pierwszym secie spotkania Perugii z Trentino siatkarscy kibice mogli być nieco zdziwieni, gdy przy stanie 19:19 w pierwszym secie sędzia wyciągnął z kieszeni... zieloną kartkę. Nie była to jednak kara... a nagroda dla jednego z siatkarzy - Davide Candellaro.

Kartka została pokazana po autowym ataku Wilfredo Leona. Okazało się jednak, że przyszły reprezentant Polski zaatakował po bloku Candellaro. - Jest pierwsza zielona kartka. Bardzo szybko przyznał się włoski siatkarz, widząc, że poprosił o challenge Lorenzo Bernardi - powiedział komentujący spotkanie Adrian Brzozowski.

Candellaro został w ten sposób pierwszym... nagrodzonym kartką tego koloru podczas turnieju o Superpuchar Włoch.

Zielona kartka to nowość testowana we Włoszech. Przyznaje się ją za zachowanie fair play w trakcie meczu. W ten sposób sędziowie starają się ukrócić dyskusje. Skraca się też czas, który byłby potrzebny na wideoerwyfikację. Przy okazji jest to premiowane po sezonie. Ten zespół, który dostanie najwięcej zielonych kartek, dostanie nagrodę finansową, która zostanie przekazana na cele charytatywne.

Ciekawa sytuacja w załączonym materiale wideo.