0:2 i 17:21 w trzeciej partii! Siatkarki Niemiec odwróciły losy meczu z Brazylią

Siatkarki reprezentacji Niemiec po niezwykle dramatycznym pojedynku nieoczekiwanie pokonały Brazylię 3:2 w pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw świata rozgrywanych w Japonii. Szóste wygrane z rzędu zanotowały ekipy Włoch, Serbii, Holandii i Stanów Zjednoczonych.

Serbki jak burza przeszły przez pierwszą rundę turnieju, ale w drugiej fazie nie zwalniają tempa. W grupie E bez większych kłopotów pokonały Meksyk 3:0, a w poniedziałek zmierzą się z Niemkami, które sprawiły w niedzielę sporą niespodziankę. Po dwuipółgodzinnym spotkaniu pokonały Brazylijki 3:2, choć przegrywały już 0:2 i 17:21 w trzeciej partii. Rzutem na taśmę dogoniły rywalki, a potem obroniły pięć piłek meczowych, by wygrać seta 32:30.

W tie-breaku prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, w końcówce niemieckie siatkarki wygrywały już 13:11, ale nie wykorzystały okazji na 14. punkt i "canarinhos" nie tylko odrobiły straty, lecz po raz kolejny miały meczbola. Niemki znów wytrzymały wojnę nerwów i zwyciężyły w decydującym secie 17:15.

Szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Felix Koslowski nie ukrywał, że jego zespół dokonał niemal cudu. "To było wielkie zwycięstwo dla nas. Przegrywaliśmy 0:2 i 17:21 w trzecim secie. Takie sytuacje, w której odwraca się losy spotkania, grając jeszcze do tego przeciwko Brazylii, zdarzają się raz na 100 meczów. I ta sytuacja miała właśnie miejsce dzisiaj" - powiedział po meczu.

W tej samej grupie doszło do dość podobnego spotkania, w którym Japonki wygrywały 2:0 z Dominikaną i też miały kilka punktów przewagi w kolejnej odsłonie. Reprezentacja z Karaibów doprowadziła do tie-breaka, ale w nim lepsze były już gospodynie mundialu.

W grupie F faworyci wygrywali bez straty seta. Na uwagę zasługuje kolejne wysokie zwycięstwo Włoszek nad czwartym zespołem ubiegłorocznych mistrzostw Europy Azerbejdżanem, który "uciułał" zaledwie 41 małych punktów.

W poniedziałek rozegrane zostaną kolejne spotkania.